LG G5, Güney Koreli Şirkete Dert Oldu

0
113
wp-image-327086553jpg.jpg

2016‘nın 3. çeyrek sonuçlarını açıklayan teknoloji devi LG, şirketin genel mali durumunda kâr açıklasa da mobil anlamda aynı başarıyı yakalamış değil.

Tüketici elektroniği konusunda hemen hemen her alanda faaliyet gösteren Güney Koreli dev teknoloji şirketi LG, bu yılın başlarında tanıttığı modüler telefon LG G5 ile hayal ettiği satış rakamlarına ne yazık ki ulaşamadı. Bu durumun belki de en büyük sebebi kullanıcının alışkın olmadığı ve çekimser yaklaştığı modüler telefon anlayışı olabilir.

LG G5’de çuvallaması, LG’nin genel kârlılık durumuna ciddi şekilde yansıdı. Şirket genelinde 2016 yılının 3. çeyreğinde  252 milyon dolar kâr etmeyi başaran LG, mobil sektörde ise %23’lük bir düşüş yaşadı.

Önümüzdeki son çeyrek ise LG için bir fırsat olabilir. LG G5’in yanı sıra diğer giriş ve orta seviye telefonlarda da bu yıl çok da aktif olamayan LG, yeni çıkarttığı üst seviye telefon olan LG V20 ile son çeyreği güzel kapatmak istiyor. Ancak bir başka sıkıntı ise LG V20’nin tanıtılmasından zaman geçmesine rağmen halen satışa sunulmayan ülkeler mevcut. Bu durum LG’nin son çeyreği güzel kapatnasının önüne engel olacaktır. Özellikle de yıl sonuna adım adım yaklaştığımız şu günlerde.

Mobil platformda her ne kadar düşüş yaşasa da LG’nin diğer güçlü olduğu sektörler olan beyaz eşya ve eğlence sektöründeki başarısı yüksek bir ivme ile artmaya devam ediyor. 2016 mobil pazardaki en net durumunu da gelecek günlerde çok daha net bir şekilde göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: