LG G6 Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı!

0
209
lg-g6-tasarim

LG, geçtiğimiz yıl çıkardığı modüler akıllı telefon olan amiral gemisi LG G5 hakkında oldukça eleştiri almıştı. Bu eleştirileri kulak ardı etmeyen LG, yeni amiral gemisi LG G6‘da modüler yapılı bir anlayıştan uzak duracak. Bununla birlikte üstün özelliklere sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

LG G6 ile ilgili son iddialar ise telefonun şarj özelliği ile alakalı. Güney Kore kaynaklı bir haber sitesine göre LG G6’nın arka tarafı komple cam ile kaplı olacak ve LG’nin yeni amiral gemisi kablosuz şarjı destekleyecek. Aslında LG’nin en büyük rakibi Samsung‘a baktığımız zaman kablosuz şarj teknolojisini birkaç yıldır kullanıyor. LG’nin de bu adımı atması satış yönünde oldukça olumlu yönde etkileyecektir.

LG G6’da cam panelin tercih edilmesi durumunda, LG bir ilke imza atarak ilk cam yüzeyle kaplı akıllı telefonunu piyasaya sürmüş olacak. LG’nin diğer modellerine bakacak olursan LG G5’in arka tarafı metal bir malzemeden üretilmişti. LG G4 ise arka tarafında plastik malzeme barındırıyordu. Eğer söylenenler doğru çıkarsa LG G6’nın tasarımı Samsung’un amiral gemilerine oldukça benzerlik gösterecektir. İlk başta da belirttiğimiz gibi modüler telefondan vazgeçen LG’nin yeni amiral gemisi olacak olan LG G6, Şubat ayında yapılacak, Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: