LG G6 Hangi İşlemciyi Kullanacak Kesinleşti!

0
283
lg-g6-gorsel

LG, artık herkesin bildiği üzere 26 Şubat 2017‘de Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi(MWC 2017)’de yeni amiral gemisi LG G6’yı tanıtacak.

Kendinden önceki model olan LG G5’e göre modüler bir yapıda olmayan yeni amiral gemisi hakkında belki de en çok merak edilen özelliği hangi işlemciyi kullanacağı sorusuydu. İlk zamanlar LG G6’nın Qualcomm‘un 10nm mimarisine sahip en yeni işlemcisi Snapdragon 835 kullanılacağı yönündeydi.

Daha sonra ortaya çıkan haberler ise Samsung ile Qualcomm arasında yapılan ikili anlaşmalardan dolayı ve Samsung’un rakipleri arasında Snapdragon 835’i ilk olarak kullanmak istemesi LG’ye bir ambargo konulmasına sebep olmuştu.

Son olarak bugün ortaya çıkan bir sızıntıya göre LG G6’da hangi işlemciyi kullanacağı kesinleşmiş oldu. Samsung ambargosundan dolayı Snapdragon 835 kullanamayan LG, onun yerine Qualcomm‘un bir önceki yüksek seviye işlemcisi olan Snapdragon 821 çipseti tercih etmiş.

lg-g6-ozellikleri

Ortaya çıkan sızıntıları ayrıca incelediğimizde, 5.7 inçlik bir ekrana sahip olan telefonun ekranı “Full Vision” olarak adlandırılmış. Bu isim de muhtemelen kasa-ekran oranının yaklaşık olarak %90 seviyelerinde olmasından dolayı kaynaklanıyor. Çıkan sızıntılarda telefonun Quad DAC özelliğine sahip olduğunu da söylüyor.

Diğer bir yandan suya ve toza karşı dayanıklı olacağı da kesinleşen LG’nin yeni amiral gemisi yüksek ihtimal ile IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip olacak. IP68 sertifikası bize cihazın 1.5 metre derinlikte bir su da telefonun 30 dakika boyunca sorunsuz olarak çalışabileceğini söylüyor.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: