LG G6 Patlamalara Karşı Isı Borusu İle Geliyor!

5
232
lg-g6-batarya-tehlikesi

LG yaptığı açıklama ile LG G6‘da bataryanın ısınmayacağını belirtiyor. Yapılan açıklamada LG G6’da aşırı ısınmaların önüne geçmek için bakır ısı boruları kullanıldığı belirtildi.

LG G6’nın iç kısmına yerleştirilen bakır ısı boruları sayesinde telefon hiçbir zaman aşırı ısınmaya maruz kalmayacak. Çünkü bu borular ısıyı dağıtacak. Daha önceleri özellikle masaüstü bilgisayarlarda kullanılan bu sistemi bundan sonra mobil cihazlarda da görecek gibiyiz.

lg-g6-isi-borusu

Bakır ısı boruları, kullanıldığı cihazlarda sıcaklığı yüzde 6-10 arasında ısıyı dağıtarak düşürebiliyor. Bu teknolojiyi kullanan LG G6’nın parçalarında bu şekilde aşırı ısınmaya maruz kalmayacak ve en önemlisi de tabi ki Galaxy Note 7‘de yaşanan talihsizlik gibi akıllı telefonlarının tehlike arz etmesinin önüne geçilecek.

LG, yeni amiral gemisi olacak LG G6’yı test ederken standartlara göre yüzde 15 daha sıcak ortamda test ediyor. Ayrıca telefonların çivi ile delme, ağır nesneleri batarya üzerine bırakma gibi testleri uyguluyor.

LG’nin yeni amiral gemisi LG G6’nın Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması ve Mart ayında da satışa sunulması bekleniyor.

5 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: