LG G6’da Batarya Kapasitesi Büyüyor!

0
165
lg-g6

LG, belki de piyasalarda üzerinde en büyük etkiyi 2013 yılında tanıtımını yaptığı G2 modeli ile yapmıştı. Özellikle fiyat-performans ilişkisi olarak düşünüldüğünde ve kullanıcılarına sunduğu özellikler ile herkes tarafından oldukça beğenilen bir telefon olmuştu.

LG G2‘den sonra sırasıyla gelen modeller G3 ve G4 ise G2’de olduğu gibi 3.000 mAh kapasiteli bir batarya kullanıyordu. LG, tüm bu modellerde batarya kapasitesi sabit tuttu ancak G5‘de ise kapasiteyi arttıracağı yerde modüler bir telefon olan bataryası da çıkarılıp takılabilen modelinde, batarya kapasitesi 200 mAh daha düşürerek 2.800 mAh seviyelerine indirdi.

Son olarak ortaya çıkan sızıntılara göre LG bu sefer G6‘da batarya kapasitesinde uzun yıllar sonra bir artışa giderek genelde sabit tuttuğu 3.000 mAh sınırını aşarak 3.200 mAh kapasiteli bir batarya ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Batarya kapasitesi konusunda oldukça cimri olan LG, bir önceki modeli olan G5 düşünüldüğünde 400 mAh kapasite artışı yapılmış durumda. Bu durum LG için oldukça olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Samsung’un Qualcomm ile yaptığı ikili anlaşmalardan dolayı Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 işlemci kullanılacak telefon 27 Şubat tarihinde Barselona‘da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacak. Telefon hakkında detaylara da o tarihten sonra ulaşacağız.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: