LG G6’nın Tasarımı Ortaya Çıktı!

0
191
lg-g6-kapak-gorsel

Samsung‘un Galaxy S8‘i geç çıkarma kararını almasının ardından LG hızlı bir hamle yaparak aradaki boşluğu doldurmak amacı ile G6 çalışmalarına hız kattı. 2017 yılının Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘ne yeni amiral gemisi olan G6’yı hazırlayan LG, Mart ayında da hemen yeni akıllı telefonunu satışa sunmaya hazırlanıyor.

LG G6 hakkında bu haberler çıkar çıkmaz bugün itibariyle tasarım detayları da ortaya çıktı. Metal bir kasaya sahip olacağı anlaşılan telefonun, son zamanlarda özellikle modüler olan yapısından kurtulmuş ve bataryası da sabit batarya anlayışına tekrardan dönmüş durumda.

lg-g6-ozellikleri

Telefonun arka tarafında çift kamera, parmak izi okuyucusu ve güç tuşu bulunurken, sol tarafında ise ses açma ve kısma tuşları yer alıyor. Özellikle firmaların son çıkardığı ve çıkaracağı telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmalarına karşın LG bu girişten vazgeçmemiş duruyor.

LG G5 ile aynı boyutlara yani 149.4 x 73.9 mm boyutlara sahip olan LG G6, 5.3 inçlik bir ekrana sahip. Bildiğiniz üzere LG G5’de modüler telefon anlayışını ortaya atan LG, büyük bir fiyasko ile karşılaşmıştı. Şimdi ise LG G6’da modüler anlayıştan vazgeçip gelişmiş bir LG G5 ortaya koymuş durumda. Bu durum özellikle LG severleri oldukça sevindireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

*Kapak görseli LG G6’ya ait değildir.

Yorum Yapın, Değer Katın: