LG G6’ya Ait Görüntüler Çıkmaya Devam Ediyor!

2
235
lg-g6

LG, G5’ten sonra modüler tasarım anlayışından vazgeçeceğini açıklamıştı ve bunun üzerine LG’da modüler tasarımdan uzak bir şekilde tasarlandı ve üretildi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan görüntülere ek olarak başka görüntüler LG G6 çıkmadan ortaya çıktı.

LG G6’nın özelliklerine bakacak olursak, LG Display tarafından üretilen 5,7 inç büyüklüğünde ve alışılmadık şekilde 9:18 oranına sahip G6’nın ekranı 2880×1440 piksel çözünürlükte. LG G5’e göre ekran çözünürlüğünün arttırılmasının yanısıra tüketilen enerji miktarı da %30 seviyelerinde azaldı.

lg-g6-tasarim

LG G6’nın işlemcisi ise ilk çıkan söylentilere göre Qualcomm Snapdragon 835 olacağı yönündeydi ancak Samsung’un Qualcomm ile ikili anlaşmalarından dolayı Samsung, LG’ye bu konuda ambargo koydu ve LG G6’da Snapdragon 821 kullanılacak. LG’nin yeni amiral gemisini erken tanıtmasının yaptırımı işlemci konusunda oldu. Bu durum rakipleri karşısında dezavantaj elde etmesine sebep olacaktır ancak bu durum satışlara nasıl yansıyacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Diğer bir yandan LG G6’nın IP sertifikasına sahip olup, tuza ve suya dayanıklı olacağını biliyoruz. Bu şekilde rakiplerini bir nebze de olsa yakalamış olacak.

 

2 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: