LG G7, Snapdragon 845 için Qualcomm ile anlaşıyor!

0
163
lg

Bu yıl Samsung‘un Qualcomm ile yaptığı anlaşmalardan dolayı LG amiral gemisi G6 için Snapdragon 835 işlemciyi kullanamadı. Samsung’un önce kendi kullanmak istemesinden ve LG’nin de beklememesinden dolayı LG G6, Snapdragon 821 işlemci ile piyasaya çıktı.

Snapdragon 821 işlemci de piyasada yer alan güçlü işlemciler arasında yer alıyor. Ancak Galaxy S8 ve LG G6 arasında yapılan testlerde görülüyor ki aradaki fark azımsanamayacak kadar çok. Bu tür bir sıkıntı ile tekrar karşılaşmak istemeyen LG, gelecek yıl piyasaya çıkacak olan Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanmak için dev işlemci üretici firma ile anlaşma yapmak istiyor.

Bu anlaşma ile LG, Snapdragon 845 işlemcisini rahatlıkla yeni amiral gemisi G7 için kullanabilecek. Güney Kore menşeli sızıntılara göre Snapdragon 845, 7nm mimarisinde üretilecek ve Snapdragon 835’e göre de yüzde 30 daha fazla performans gösterecek.

Samsung ile Qualcomm önümüzdeki yıl çıkacak olan Samsung’un yeni amiral gemisi niteliğinde olacak Galaxy S9 için hali hazırda anlaşmış durumda. LG’nin de Qualcomm ile anlaşması ile birlikte her iki telefon da aynı işlemci ile çıkacak ve piyasadaki rekabet artacaktır.

Snapdragon 845, daha fazla performans ve daha az güç tüketimini kullanıcılara sunacak. Diğer bir yandan ortaya çıkan söylentilere göre Snapdragon 845, sanal gerçeklik konusunda çok daha gelişmiş bir işlemci olacak diyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: