LG V20’nin Fiyatı Belli Oldu

0
94
lg-v20-kapak-gorsel

Daha önce modüler bir telefon olan LG G5‘i çıkararak beklediği ilgiyi bulamayan LG, son olarak da çıkardığı yeni üst segment telefonu LG V20 ile yüksek satış seviyelerine ulaşmayı planlıyor. Öncelikle Güney Kore’de satışa sunulan LG V20 şimdi de Amerika’da ön siparişleri almaya başladı.

LG’nin son telefonu olan LG V20 Amerika’da 769 dolar gibi bir fiyat ile ön siparişe çıktı. Ayrıca şimdilik Amerika’ya özel olarak LG V20 ön sipariş verenler için 149 dolar değerinde LG G Pad tablet hediyesini de kullanıcılarına sundu.

Daha önceleri de ön sipariş konusunda elini korkak alıştırmayan LG, G5 modelinde benzer fiyatlı olan bir kulaklığı ön sipariş hediyesi olarak kulanıcılarına vermişti. Ancak rakiplerine baktığımız zaman LG V20’nin satış fiyatı LG’nin başına dert olabilir.

lg-v20-arka

LG V20’nin 769 dolarlık fiyatına baktığımız zaman Apple‘ın iPhone 7 128 GB‘lık modelinden bile daha pahalı olduğu görebiliyoruz. LG V20’nin fiyatı iPhone 7 Plus 32 GB ile aynı seviyede. Apple’da yüksek fiyatları ile kullanıcılarından ne kadar tepki toplasa da marka fiyatına baktığımız zaman yüksek satış fiyatlarına ulaşabiliyor. Ancak bu fiyat politikası ile LG’nin bu kadar şansı olacağını düşünmüyorum her ne kadar başarılı bir telefon olursa olsun LG’nin fiyat politikası başına dert açabilir ve rakiplerinin gerisinde kalmasına sebep olabilir. LG G5’de hayal kırıklığı yaşayan LG’nin bunu telafi etmek için daha makul bir fiyat ile çıkması beklerdim. Hep birlikte LG V20’nin özelliklerine tekrardan bakalım.

Tasarım

Tasarım olarak geçtiğimiz sene tanıtılan V10 ve Mobil Düna Kongresi’nde tanıtılan G5‘nin tasarımlarının harmanlandığını rahatlıkla görebiliyoruz. İlk bakışta ise G5 modelini andırıyor.
Kasa yapısı olarak oldukça sağlam olan AL6013 kodlu alüminyum alışım kullanılan V20’de yer alan bu metalin uçak üretiminde kullanıldığını belirtelim. G5’e benzerliğinden dolayı modüler yapıda olması beklenen cihaz, benim gibi henüz modüler yapıda olan cihazlara karşı olanlar için sevindirici oldu. Yalnızca arka kapağı çıkartarak bataryasını değiştirebiliyorsunuz.

lg-v20-ic-tasarim

Teknik Özellikler

Teknik özelliklere bakacak olursak 5.7 inçlik 2K Quad HD IPS LCD ekran kullanılan cihazda LG, yüksek güneş ışığında dahi rahatlıkla kullanabileceğiniz vurgusu yapıldı. LG V10’da yer alan 14 karakter uzunluğundaki ekranını geliştiren LG, V20’de 24 karaktere kadar destekleyen ekranı ile bildirimlerinizi okumanız kolaylaştırılmış. İşlemci olarak ise Qualcomm Snapdragon 820 ve Adreno 530 kullanılmış. Cihazın arka kısmında ise son günlerin modası olan çift kamera yer alıyor. Kameranın birisi 16 Megapiksel ve f/1.8 OIS destekli diğer kamera ise 8 Megapiksellik 135 dereceli geniş açılı bir kamera. Steady Record 2.0 sarsıntı önleyici ile de video kayıtları rahat bir boyuta ulaşıyor.

lg-v20-kamera

Ön kamerasına baktığımızda ise 5 Megapiksellik f/1.9 bir kamera yer alıyor. 132 dB‘ye kadar çıkabilen ses yüksekliği de oldukça iyi durumda. Hızlı şarj özelliği bulunan cihazda 3200 mAh‘lik bir batarya bulunuyor. İşletim sistemi olarak baktığımızda ise cihaz kutusundan Android 7.0 Nougat ile çıkıyor.

Cihazın özellikleri ve fiyatı ile karşılaştırdığınızda karar siz takipçilere kalmış. Ancak Android bir cihaz alacaksanız, Samsung’un Note 7’deki başarısızlığı ya da talihsizliğinden dolayı bu cihaza yönelebilirsiniz.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: