LG V20’nin Türkiye’ye Geliş Tarihi Belli Oldu!

0
187
lg-v20-kapak-gorsel

LG V20′nin tanıtılmasının üzerinden uzun süre geçmesine rağmen halen Türkiye’de satışa sunulmadı ve bu konu hakkında herhangi bir açıklamada gelmemişti. Hatta LG‘nin Türkiye’den çekileceği konusunda kulislerde konuşmalar geçiyordu. Bunun en büyük kanıtı ise LG V20’nin Türkiye’de satışa sunulmaması olarak gösteriliyordu. Ancak çok geçmeden cevap LG’den geldi tabiri yerinde ise herkese kapak oldu:)

LG’nin resmi web sitesinde yayımlanan görsel ile birlikte tüm bu söylentilere cevap veren LG, aynı zamanda LG V20’nin Türkiye’de satış tarihini de açıklamış oldu. LG severleri oldukça sevindirecek olan işte o görsel.

lg-v20-turkiye-gelis-tarihi

Yayımlanan görselde de göreceğiniz gibi LG V20’nin Türkiye’de satış tarihi 2016 Aralık ayı olarak belirlenmiş ve satış noktaları ise Turkcell ve Turk Telelekom bayileri ile sınırlandırılmış durumda. Şuan sadece perakende olarak ithalat yolu ile ülkemizde satışı devam LG V20, belirtilen bayilerde bir kaç hafta sonra yerini alacak.

Fiyat olarak net bir şey söylemek zor olsa da perakende pazarda satılan ithal ürünlerin fiyatı 3.200 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor. Turkcell ve Turk Telekom üzerinden satışı yapılacak olan LG V20’ler ise ortalama bu fiyat aralığında gelecektir. Muhtemelen operatörler tarifeye ek ve peşin seçeneğini kullanıcılara sunacaktır.

 

Ancak yıl sonuna doğru teknoloji marketlerinin raflarında yerini alacağını düşündüğümüz LG V20 için sabırsızlıkla bekleyen kullanıcıların bir süre daha beklemesinde fayda var diye düşünüyorum malum operatör fiyatları oldukça yüksek oluyor özellikle de tarifeye ek olarak alma seçeneğini kullananlar için. En azından büyük teknoloji marketlere de gelmesi beklenebilir.

LG V20’nin özelliklerini hatırlamak isteyenler aşağıda yer alan görselden hatırlayabilirler.

lg-v20-ozellikleri

Yorum Yapın, Değer Katın: