Mavi Galaxy S7 Edge, Pazara Çıkıyor!

0
141
blue-coral-galaxy-s7-edge

Samsung‘un pazarı biraz daha hareketlendirmek adına geçtiğimiz günlerde mavi bir Galaxy S7 Edge çıkaracağını duyurmuştuk. Samsung’un ilk olarak Galaxy Note 7‘de kullandığı mavi (blue coral) renk oldukça ilgi görmüştü, ancak Note 7’de yaşanan bir sıra talihsizlikten ve Galaxy Note 7’lerin pazardan çekilmesinden sonra bu renge olan ilgiyi boşa çıkarmak istemeyen Samsung, aynı renge sahip Galaxy S7 Edge üretmeye de karar verdi.

blue-coral-galaxy-s7-edge-3

Galaxy S7 Edge Blue Coral‘da tıpkı Galaxy Note 7’de ki gibi ön ve arka kısmı hoş bir mavi renge sahip. Yan tarafları, alt ve üstü ise yine Galaxy Note 7’deki altın renkte. Bu ayrıntıda bana göre oldukça elitlik katmış telefona.

Bu hafta ilk Tayvan ve Singapur‘da sunulacak olan Galaxy S7 Edge Blue Coral önümüzdeki günlerde de Amerika ve diğer uluslararası pazara girecek. Ancak bu renk Türkiye’ye ne zaman gelir henüz kesin bir bilgi yok fakat bir kaç hafta içinde geleceğini söyleyebiliriz. Eğer ki Samsung, Türkiye’ye bu rengi getirmeyi düşünüyorsa tabi.

blue-coral-galaxy-s7-edge-2

Galaxy S7 Edge Blue Coral‘da diğer modeller ile aynı özelliklere sahip. İsterseniz bu özellikleri hep birlikte bir hatırlayalım. 5.5 inçlik çift tarafı kıvrımlı Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy S7 Edge, işlemci olarak Snapdragon 820 işlemci kullanıyor ve bu işlemciyi 4 GB RAM ile destekliyor. Kamera olarak 12 Megapiksellik çift piksel özellikli oldukça başarılı bir kameraya sahip olan telefonun ön kamerası ise 5 Megapiksel. Hızlı şarjı destekleyen bataryası ise gün içinde uzun kullanımlara olan sağlayan 3600 mAh‘lik bir batarya.

Henüz fiyatı konusunda net bir açıklama yapmayan Samsung’ son olan olaylardan sonra farkl bir fiyat politikası izleyeceğini düşünmüyorum. Diğer renk seçenekleri ile aynı fiyatta satışa sunulacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: