Meizu Pro 7 Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

0
205
meizu-pro-7

Meizu, özellikle son yıllarda piyasa da hatırı sayılır telefon üreticilerinden birisi haline geldi. Fiyat-performans ilişkisi içerisinde ürettiği telefonlar ile diğer telefonlara göre az miktarda para harcayarak yüksek performans alabileceğiniz telefonları ile biliniyor.

Çin’den gelen haberlere göre Meizu Pro 7‘de Qualcomm tarafından üretilen 10nm mimarisine sahip Snapdragon 835 işlemci kullanacak. Şuan için teknoloji dünyasında Snapdragon 835 işlemci kullanan telefonlar üst seviye telefonlar olarak adlandırılıyor. Meizu Pro 7’de üst segment telefonlar arasında bu şekilde yerine alacak. Ayrıca Çinli teknoloji devi rakipleri gibi Meizu Pro 7’de çift arka kamera kullanacak.

meizu-pro-7-ozellikleri

Diğer bir yandan şirket daha düşük bütçeli ve daha az performansa sahip olacak telefon olan Meizu Pro 7 Lite modelini de Meizu Pro 7 ile birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Meizu Pro 7 Lite, işlemci olarak Snapdragon 626 kullanacak. Cihazın diğer teknik özelliklerine dair bir sızıntı ise şimdilik bulunmuyor.

Meizu 7 Pro’nun Mayıs ya da Haziran ayı gibi tanıtılması bekleniyor. Bu gecikmenin sebebi ise Qualcomm ile Samsung tarafından yapılan ikili anlaşmalar gereği önceliğin Samsung’da olması. Qualcomm şuan için Samsung’a Snapdragon 835 tedarik etmek için var gücü ile çalışıyor. Bu sebepten dolayı diğer firmalar için tedarik etmekte zorlanıyor. Snapdragon 835 kullanmak isteyen telefon üreticileri bu yüzden bir süre daha beklemek zorunda.

Yorum Yapın, Değer Katın: