Moto G5 ve Moto G5 Plus Gözüktü!

0
128
moto-g5

Mobil Dünya Kongresi‘ne bir haftadan az kaldığı şu günlerde, tanıtılacak telefonlar hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Ortaya son olarak çıkan sızıntı ise Moto G5 ve Moto G5 Plus hakkında. Moto G5’e ait gerçek görsellerin yanı sıra Moto G5 Plus için de tasarım görselleri açığa çıktı.

moto-g5-1

Telefonların tanıtılmasına 4-5 gün gibi bir süre kaldı o yüzden ortaya çıkan bilgiler doğrulanmış bilgiler değil. Ancak çıkan söylentilere göre Moto G5, 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 430 işlemcinin kullanıldığı telefonda, performans 2 GB RAM ile desteklenmiş. Moto G5 için batarya kapasitesi ise 2.800 mAh olarak belirlenmiş. Telefon işletim sistemi olarak kutusundan Android Nougat ile çıkacak.

moto-g5-2

Moto G5 Plus ise 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 625 işlemci kullanılan telefonda güç 2 GB RAM ile desteklenecek. Moto G5 gibi Android Nougat işletim sistemi gelecek telefonun depolama kapasitesi ise 64 GB olacak.

Tasarım yönünden birbirine oldukça benzeyen her iki telefonun farkı ise Moto G5 Plus, Moto G5’e göre bir nebze daha büyük ve işlemci olarak daha güçlü bir işlemci kullanıyor.

Telefonlar muhtemelen önümüzdeki pazar günü yapılacak olan lansman ile tanıtılacaktır.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: