Motorola Uygun Fiyatlı Moto C ve Moto C Plus Telefonlarını Duyurdu!

0
159
moto-c-moto-c-plus

Motorola ve ana şirketi Lenovo, kısa bir süre önce piyasaya sürülen Moto G5 ve Moto G5 Plus’dan sonra bütçe dostu yeni Android işletim sistemli telefonlarını tanıtmayı planlıyor. Çıkana söylentilere göre telefonlar, Moto C ve Moto C Plus olarak adlandıracaklar.

Çıkan söylentilerin kaynağı ise özellikle Android dünyası üzerinde yaptığı paylaşımlar ile ün yapmış olan @Evleaks. Gelen bilgilere göre hem Moto C hem de Moto C Plus 5 inç büyüklüğünde 854x480p ekrana sahip olacak ve kutusundan Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çıkacak.

Evan Blass’a göre telefonlar 3G ve 4G olarak iki farklı model şeklinde piyasaya çıkacak. Aralarındaki fark ise 3G modelinde dört çekirdekli ve 1.3 GHz hızında çalışabilen 32 bit MediaTek işlemci kullanılırken 4G modelinde ise 1.1 GHz hızında çalışabilen 64 bit işlemciye yer verilecek.

Performansın 1 GB RAM ile desteklendiği Moto C için 5 megapiksel çözünürlükte arka kamera, 2 megapiksel çözünürlükte ön kamera ve 2.350 mAh kapasiteli batarya kullanılacak.

Evan Blass ayrıca, bir üst seviye olarak düşünebileceğim Moto C Plus hakkında da bazı detaylara yer verdi. Ortaya çıkan bu detaylara göre, 1280x720p çözünürlükte 5 inç büyüklüğünde ekran kullanılacak telefonun sadece 4G versiyonu yer alacak.

4.000 mAh kapasiteli batarya!

İşlemci olarak 1.3 GHz hızında çalışabilen 64bit MediaTek işlemcinin tercih edileceği telefonda performans 2GB RAM ile desteklenecek. MicroSD kart desteğine dair bir bilgi bulunmayan telefonda 16 GB dahili depolama alanı bulunacak. Moto C Plus’ın en büyük özelliği ise belki de 4.000 mAh kapasiteli bataryası olacak.

8 megapiksel çözünürlükte arka kamerası ve 2 megapiksel çözünürlükte ön kamerası bulunan telefonun fiyatı ise Moto G5 Plus’a göre çok daha uygun şekilde olacak.

Siyah,beyaz,altın ve kırmızı renkleri bulunacak olan Moto C ve Moto C Plus, muhtemelen Avrupa’da 199 Euro‘dan başlayan fiyat etiketleri ile raflarda yerini alacak.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: