Ne Kadar Galaxy S8 Satıldı?

0
157
Galaxy S8+

21 Nisan’da piyasaya sürülen Galaxy S8 ailesinin satış rakamları belli oldu. Güney Kore akıllı telefon üreticisi Samsung’un yaptığı açıklaya göre, Galaxy S8 ailesi 5 milyon ünite satış barajını aşmayı başardı.

Samsung’un paylaştığı resmi rakamlarda, Galaxy S8 ailesinin hangi üyesinin daha çok tercih edildiğine yer verilmedi ancak daha önceki haberlere ve analist değerlendirmelerine bakılacak olursa Galaxy S8+ daha çok tercih edilen model oldu.

Samsung, yaptığı açıklamada “tüm detayları açıklayamıyor olsak da dünya çapındaki satışların istediğimiz gibi gittiğini söyleyebiliriz. Galaxy S8+ ve Galaxy S8 modellerinin toplam satışları şu anda 5 milyon üniteyi geçmiş durumda” ifadesini kullandı.

Aslında şirketin paylaştığı bu rakam tam anlamıyla merak edilene cevap vermiyor. Çünkü Galaxy S8 ailesi şu anda Çin hariç dünyanın geri kalan tüm bölge ve ülkelerinde satışa sunuldu. Samsung’a göre Çin’deki kullanıcılar da çok kısa süre içerisinde Galaxy S8’e kavuşacak ve muhtemelen satış rakamları o zaman net olarak şekillenecek.

Ayrıca Samsung’un açıklamasına göre, Galaxy S8 ailesini satın alabileceğiniz ülkelerin sayısı bu ayın sonunda 120’ye çıkacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: