Nokia 6, Android 7.1.1 Güncellemesine Kavuştu!

0
182
nokia-6-kapak

HMD Global tarafından üretilen ve piyasaya sürülen Nokia 6, Android 7.1.1 işletim sistemi için güncellemeleri almaya başladı.

Bakıldığı zaman bu oldukça olağan bir durum gibi görülebilir ancak dağınık bir şekilde kullanıcılara sunumun Android işletim sistemini HDM Global kullanıcılarına güncellemeleri en kısa sürede vereceğine dair söz vermişti. Gördüğümüz kadarıyla HDM Global bu sözünde duruyor.

5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekranı, Qualcomm Snapdragon 430 işlemcisi, 3GB RAM, 16 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel çözünürlükte ön kamerası ile orta sınıf diyebileceğimiz bir modelin kısa sürede Android güncellemelerine sahip olması Nokia’nın prestijini akıllı telefon piyasasında olumlu yönde etkileyecektir.

Çünkü Nokia uzun sürelerdir piyasada yok ve bu özelliklere sahip bir çok rakibi bulunuyor. Rakipleri arasında fark yaratmasının tek yolu ise güncellemeleri kısa süre içerisinde kullanıcılara ulaştırmak ve doğru fiyat politikası ile piyasada yer almaktır.

Şimdilik Nokia’nın telefon piyasasında nasıl bir yer edineceği bilinmiyor ancak iyi bir başlangıç yaptığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: