Nokia, Apple’a 32 Patent İçin 2 Ayrı Dava Açtı! Reis Sert Geliyor :) 

0
261
wp-1482412022717.jpg

İlk olarak mobil bölümünü Microsoft’a satması ile biz kullanıcıları oldukça üzmüştü. Daha sonra ise 2017 yılında mobil pazarda gireceğini açıklayan Reis, Android işletim sistemli telefonları ardı ardına sıralamıştı.

Mobil piyasaya oldukça sağlam bir giriş yapacak olan Nokia, bu konuda ilk olarak Apple’a 32 farklı patentten dolayı dava açtı.

Avrupa ve Amerika olmak üzere iki farklı mahkemeye patent davalarını açan Nokia, Apple’ın üretmiş olduğu iPhone,iPad ve Macbook Pro ürünlerini kapsayan geniş bir yelpazede Apple’ın patent ihlali yaptığını savunuyor.

Nokia tarafından yapılan basın açıklamasında, piyasadan çekilmelerine rağmen Nokia markasına ait binlerde patent olduğunu belirtrb yetkililer, Apple’ın sahip oldukları patentleri izinsiz kullandığını ve herhangi bir ücret ödemediklerini iddia etti. Bu konu hakkında ilk olarak Apple’a durumu anlatan Nokia, herhangi bir cevap gelmeyince çareyi mahkemeye başvurmakta buldu.

Ekran, yazılım,anten tasarımı, çipset, kullanıcı arabirimi ve video kodlama üzerine 32 farklı patentten dolayı mahkemeye giden Nokia, en kısa sürede bu belirsizliği ortadan kaldırıp, piyasaya bomba gibi girmek için hazırlanıyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: