Nokia Reis Hız Kesmiyor: Z2 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı!

0
461
nokia-z2

İlk olarak dün itibariyle karşımıza çıkan Nokia’nın C1 modelinden sonra, diğer bir akıllı telefonu olan Nokia Z2 Plus‘a ait detaylar da ortaya çıktı.

Özellikle dün haberi paylaşmamızın ardından yoğun ilgi gören ve tasarımı oldukça beğenilen C1’in bu kadar ilgi görmesi açıkçası bizleri oldukça şaşırttı. Bu şaşkınlığımız geçmeden bugün 4GB RAM kapasiteli Nokia’nın diğer bir telefonu Z2 Plus kullanıcılara göz kırptı.

Reis, Nokia C1 İsmi İle Sahnelere Dönüyor!

Akıllı telefonların çoğalması ile, piyasa da tutunamayan ancak kalbimizde her zaman iyi yerlerde olan Nokia Reis, bugün yaptığı hamle ile piyasaya tekrardan bomba gibi geleceğinin belirtilerini verdi.

nokia-z2-plus

Nokia Z2 Plus’a ait özellikler Geekbench testi ile ortaya çıktı. Çıkan test sonuçlarına göre ilk olarak Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile kullanıcılarla buluşacak olan akıllı telefonun işlemcisi, 1.77 GHz hızında çalışan Snapdragon 820. Z2 Plus’da RAM olarak ise 4 GB RAM tercih edilmiş.

nokia-z2-plus-test

Şimdilik ortaya çıkan özellikler bunlardan ibaret ancak merkezi Çin’de bulunan Gizmochina’dan gelen bilgiler doğrultusunda cihazın ekranı, 5.2 inç veya 5.5 inç büyüklüğünde 2K çözünürlükte olacak. RAM olarak ise 4GB yerine 6GB kullanılması muhtemel gözüküyor. Zeiss sertifikalı olacağı neredeyse kesin olan kameraların ise henüz çözünürlüklerine ait bir detay ortaya çıkmadı.

Nokia Z2 Plus’ın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yani OcakŞubatMart ayları gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: