Nokia’nın Android İşletim Sistemli Telefonu D1C Adım Adım Geliyor!

1
114
nokia-logo

Akıllı telefonların başlaması ile mobil pazar sektöründe oldukça gerilerde kalan ancak herkesin gönlüne zamanında taht kurmuş olan Nokia‘yı biz gibi bir çok kişi de tekrar pazarda görmek istiyor. Bunun farkında olan Nokia,yeni bir model ile sahalara dönmeye hazırlanıyor. Android işletim sistemi ile birlikte gelecek olan Nokia’nın yeni telefonu D1C‘nin render görüntüleri ortaya çıktı.

nokia-android-telefon

Geçtiğimiz günlerde AnTuTu sonuçlarının ortaya çıkması ile gündeme gelen Nokia’nın orta seviye Android telefonu D1C, yapılan tahminlere göre 2017 yılında piyasaya çıkacak.
nokia-android

Nokia D1C’nin AnTuTu sonuçlarından aldığımız verilere bakacak olursak özellikleri hakkında bilgi edinebiliyoruz. Android 7.0 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan telefonun, Snapdragon 430 işlemcisi sekiz çekirdekli. Bunlara ek olarak 1080 x 1920 ekran çözünürlüğe sahip olacak telefonda, 32 GB depolama hafızası ve Adreno 505 GPU grafik birimi yer alıyor. Snapdragon 430 işlemcisini ise 3 GB‘lık bir RAM destekliyor. Kameralarına bakacak olursak 13 Megapiksel arka kamera ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip olan telefonun özelliklerine ve tasarıma bakacak olursak, sektöre yeniden dönüş yapmaya hazırlanan Nokia’nın daha emin adımlar ile yürüyerek ciddi anlamda bir yatırım yapmadığını görüyoruz.

nokia-android-2

Umarız kısa süre içinde efsane gönüllere taht kuran ismine yakışır bir şekilde sektöre geri dönüş yapar.

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: