Obama’dan Samsung’a Galaxy Note 7 Üzerinden Gönderme

0
74
galaxy-note-7-degisim

Samsung’un son fiyaskosu Galaxy Note 7 sonrası halen gündem durulmuş değil. Samsung her ne kadar üretimi durdurup satışları bitirerek tarihi bir karar almış olsa da halen daha geri iadelerle uğraşıyor. Hal böyle olunca konunun tümüyle kapanması süresince ünlü isimlerden ve siyasilerden artık yorum gelmesi bekleniyordu ki ABD Başkanı Barack Obama konuyla ilgili konuştu.

Aslında doğrudan konuyla ilgili konuşmadığını belirtelim. Bir konuşmasının arasında konuya değinen ve devlet sırları için bela olan “böcek” benzetmesini Note 7’ye yapan Obama, firmaların cihaz üretmelerinin doğru olduğunu ancak bu cihazların patlaması sonra da önlem alamaları gerektiğini belirtti.

Firmaların önlem almamaları durumunda önlem almaktan hiçbir zaman çekinmeyeceklerini belirten Obama, konunun önemine vurgu yaparak ABDli vatandaşların bu durumda cihazlarını düşünmeden iade etmelerini söyledi.

Obama konuşmasında kesinlikle Note 7 veya Samsung ifadelerini kullanmamış olsa da doğrudan Samsung’u ve Galaxy Note 7’yi eleştirdiği açık. Elbetteki konu yüzünden büyük bir utanç içerisinde olan Samsung’un yüzünün bir kez daha kızardığı açık ve net…

Yorum Yapın, Değer Katın: