Oppo Find 9, Snapdragon 835 İle Birlikte Gelebilir!

0
96
oppo-find-9

Akıllı telefon piyasasında yavaş yavaş yer almaya başlayan Oppo‘nun yeni çıkaracağı model olan Find 9‘a ait söylentiler çıkmaya başladı. Oldukça dinamik bir sosyal medya platformu haline gelen ve Çin mikro blog pazarının en büyük hakimi konumunda bulunana Weibo‘da bir kullanıcının verdiği bilgilere göre Oppo Find 9, Qualcomm‘un en yeni ve güçlü işlemcisi olan Snapdragon 835‘i yeni akıllı telefonunda kullanacak.

oppo-find-snapdragon-835

Qualcomm Snapdragon 835, 10 nm üretim mimarisine sahip bir işlemci ve kendinden önceki modellere göre kullanıldığı telefonlara daha hızlı şarj imkanı sağlıyor. Hızlı şarj özelliğine sahip akıllı telefonlarda kullanılan Quick Charge 3.0’a göre %20 daha hızlı ve bunun yanı sıra %30’da daha verimli olan Quick Charge 4.0 ile Snapdragon 835 kullanan akıllı telefonlar 5 dakikalık şarj sonucunda 5 saate varan kullanım sürelerine ulaşabilecekler.

5.5 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED ekran ile birlikte gelmesi beklenen Oppo Find 9, son zamanlarda çıkan akıllı telefonların aksine ön tarafında çift kamera teknolojisi kullanılması bekleniyor. Telefonun çıkış tarihi ise gelen bilgiler doğrultusunda 2017‘nin Mart ayı işaret ediliyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: