Panasonic Toughpad FZ-A2 Satışa Çıktı!

0
104
panasonic-fz-a2-kapak

Panasonic, geçtiğimiz yıl özellikle zorlu arazi koşullarına karşı dayanıklı olarak geliştirilen Toughpad serisine FZ-A2 model dayanıklı tabletini de eklemişti.

Ancak tabletin duyurulmasından sonra Panasonic, ilginç bir şekilde bu konuda sessizliğe bürünmüştü. Bu sessizlik bugün bozuldu ve Panasonic Toughpad FZ-A2 ilk olarak ABD‘de satışa çıktı.

Tablete ilk olarak baktığımızda sıradan kullanıcılara değil, kurumlara ve arazi şartlarında çalışan kişilere hitap ediyor. Panasonic Toughpad, suya ve toza karşı dayanıklı olduğu kadar, yaklaşık 1.2 metre yükseklikten düşmeye de dayanıklı. Bu da tableti bir binanın üstünden atmayacağınızı düşünürsek, oldukça yeterli bir yükseklik aslında 🙂

panasonic-fz-a2

Panasonic Toughpad FZ-A2 özellikleri

10.1 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekranı olan tabletin bu ekranı 800cd/m2 parlaklık oranında güneş ışığı ile bile çalışabilirken aynı zamanda eldiven ile kullanım imkanı da tanıyor. 1.44 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Intel Atım x5-Z8550 işlemcisi bulunan tabletin performansı 3 GB RAM ile desteklenmiş. 32 GB dahili hafızasına ek microSD kart desteği ile arttırılabilir hafızası da bulunuyor.

8 Megapiksel arka kamerası bulunan Toughpad FZ-A2 -‘nin 4G LTE desteği sayesinde dilediğiniz yerden internet erişimi sağlayabiliyorsunuz. Tablet ayrıca USB Type-C portuna ek OTG desteği de mevcut.

Toughpad FZ-A2, 880 gram ağırlığa ve 16.44 mm kalınlığına sahip. Tablet Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile kullanıcılar ile buluşmayı bekliyor.

 

Direkt olarak sıradan kullanıcılara hitap etmeyen tablet, kart okuyucu ve barkod okuyucusuna sahip olan tabletin fiyatı ise 2189 dolar.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: