Pixel Mi Yoksa Pixel XL Mi Almalıyım?

0
106
pixel-mi-yoksa-pixel-xl-mi-almaliyim

Merhaba arkadaşlar. Daha önce pek çok teknoloji sitesi üzerinde, Pixel mi Pixel XL mi gibi pek çok araştırma ve özellik yayımlandı. Ama biz bu yazıda sizlere daha çok ihtiyacınıza göre hangisini almalısınız, ne şekilde kullanabilirsiniz gibi soruların cevabını vermek istiyoruz.

İhtiyaçlara Göre Çözüm

Cep telefonundan tutun da, bilgisayar teknolojisine varıncaya kadar genişleyen ve büyüyen bir çalışma mantığı var. Sürekli yeni özellik geliyor ve her zaman daha farklısı ekleniyor. Ama biz sürekli cihazımızı değiştirmek zorunda mıyız? Tabii ki de hayır. Peki o zaman neye göre alacağız telefonumuzu ya da diğer eşyalarımızı? Bu yazımızda size daha çok söz konusu iki cihazdan birini seçerken neye göre seçeceğinizi anlatacağım. En azından bu mantık ile diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz (pc, dizüstü pc ya da benzeri).

Cihazların Farkı Nedir?

Aslında ilk fark, boyut üzerine ortaya çıkıyor. Malumunuz kıyafet reyonlarından aşina olduğumuz XL beden durumunu, HTC Google ortaklığı telefonlarına da yansıtmış. Bu da en nihayetinde aynı telefonun bir beden büyüğü var mı gibi sorulara karşın verilecek cevap olmuş. Aslında bu sayede tercih yönünden de kolay bir materyal sağlanmış. Müşterilerin tercih yapması daha kolay oluyor ve daha mantıklı sebeplerden dolayı tercih yapılıyor. İlk olarak farka bakarsak, karşımıza şunlar çıkıyor;

  • Pixel (5-inç büyüklüğünde AMOLED 1920×1080)
  • Pixel XL (5.5-inç büyüklüğünde AMOLED 2560×1440)
  • Pixel (2,770mAh çıkartılamaz)
  • Pixel XL (3,450mAh çıkartılamaz)

Sonuç olarak iki cihazdaki farklar da bu şekilde. Ekran ve batarya farkı dışında hiç bir fark yok. Kamera kalitesi, kamera mp özellikleri, kamera derinlikleri, bluetoth, işletim sistemi, işlemcisi, ana kartı, ram özelliği ve diğer bütün özellikler aynı. Dolayısı ile hangi modeli seçmeliyim diye düşünüyorsanız, biz size yaptığınız ve yapacağınız işe göre bir seçim yapma tavsiyesi vermek istiyoruz. İkisinin arasında ortalama 120 Dolarlık bir fiyat farkı var (fabrika verilerine göre). Aradaki ekran ve batarya farkının bu fiyata değip değmeyeceğini işinize göre tercih edebilirsiniz arkadaşlar.

Bizim tavsiyemiz, yaptığınız işe göre tercih yapmanız ve kullanım yöntemleriniz üzerine olacak. Şimdiden bol şans ve iyi kullanımlar diliyoruz.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: