Play Store Artık Çöplük Olmayacak!

0
426
play-store-logo

Google kullanıcılar için daha temiz ve performansı yüksek bir uygulama ağı kurmak için çalışmalara başladı.

Günümüzde Google Play Store’a uygulama koymak oldukça basit bir hale geldi. Bu durumdan dolayı Play Store adeta bir çöplük haline geldi diyebiliriz. Artık bunun önüne geçmek isteyen Google, kötü performans gösteren ve zararlı yazılım içeren uygulamaları yasaklamaya hazırlanıyor.

Aslında Google’ın ücretsiz olarak yazılımları kabul etmesinin en buyuk sebebi, yazılımcıların önünü açmak ve daha geniş bir uygulama ağına sahip olmak istemesiydi. Ancak bu durum Google’ın istediği gibi gitmedi ve zararlı birçok yazılım Play Store’a yerini aldı.
Google bu yeni başlattığı süreçte tüm uygulamaların yeniden tasarlanmasını isteyecek. Aslında bu durum Apple’ın uzun süredir uyguladığı bir yöntemdi ancak Google, Apple’a göre bu konuda oldukça esnek davranıyordu.

Play Store’a uygulama sayısı oldukça fazla olduğu için Google ilk olarak kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine bir yol izleyecek.

Bu sayede kullanıcılardan gelen değerlendirmeler üzerine yüksek değerlendirme alan uygulamalar ön sıralarda çıkacak. Kötü değerlendirme alan uygulamalar ise aynı şekilde alt sıralara yerleşecek ve uygulamalar düzeltilmez ise Google tarafından geliştiricilere çeşitli yaptırımlar uygulanacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: