Qualcomm Snapdragon 835 Hakkında Daha Fazla Bilgi Ortaya Çıktı!

0
95
qualcomm-snapdragon-835

Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti bildiğiniz gibi CES 2017 tüketici elektroniği fuarında tanıtılacak. Ancak fuar öncesi detaylar sızmaya devam ediyor.

Bu bilgi özellikle Android dünyası için yaptığı doğru tahminler ve paylaştığı sızıntılar ile bilinen Evan Blass’dan geliyor. Evan Blass‘ın yaptığı açıklamaya göre Qualcomm Snapdragon 835, kendinden önceki model olan Snapdragon 820’ye göre %60 daha canlı renkler ve 3D grafiklerde %25 daha hızlı grafik oluşturma özelliği sunacak. Ayrıca Snapdragon 835, %20 daha az foton gecikmesi yaşatacak.

Yeni yonga seti ile birlikte akıllı telefon kameraları, daha iyi ve daha hızlı odaklama ile birlikte, stabilizasyon ve yakınlaştırma da daha iyi performans gösterecek. Ayrıca Snapdragon 835 10nm tasarımı ile kendinden önceki model olan Snapdragon 820’ye göre %30 daha küçük boyutlarda olacak. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlarda daha büyük bataryalar ya da daha ince kasalar kullanmak mümkün olacak. Bu yonga seti ayrıca, %40 daha az enerji tüketirken %27 daha fazla performans sergileyecek. Quick Charge 4.0 desteği de bulunan yonga seti ile sadece 5 dakika şarj yaparak akıllı telefonunuzu 5 saat kullanabileceksiniz.

Qualcomm, hangi telefonlarda bu yonga setini kullanacağını açıklamadı ancak Asus, dün yaptığı açıklama ile kullanacağını belirtti. Samsung ise yeni amiral gemisi Galaxy S8’de Snapdragon 835 kullanacağını uzun zamandır belirtiyor.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: