Redmi Not 3 Sensör Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

0
1062
xiaomi-redmi-note-3-ekran-yakinlik-sensoru-sorunu

Redmi Not 3 Sensör Çalışmıyor Ne Yapmalıyım? 

Redmi not 3 sensör çalışması ve ekran sorunu çözümü için, kalibre işlemi yapmanız gerekmektedir arkadaşlar. Redmi note 3 telefonunun kronik sorunları olarak ön plana çıkarabileceğimiz ekran sorunlarını, kalibre yöntemleri ile çözebiliyoruz. Yakınlık sensörü olarak ön plana çıkarılan bu sorun, telefonla konuşurken ekran sensörünün çalışmaması ile ilgili diyebiliriz. Peki nasıl çözebiliriz? Hemen başlayalım!

Telefonunuzu yeniden başlatın!

Öncelikle telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından yakınlık sensörünün kalibresi için (* # * # 64663 # * # *) tuşlarını kullanarak menüyü açın. Açılır menü üzerinden proximity sensör (ya da yakınlık sensörü olarak da geçebilir) ayarlarını açın. Sonrasında ise kalibrasyon (ya da kalibre et olarak yazabilir) tuşuna basarak kalibre işlemine başlayın. Ardından ekran siyah olacak ve bir süre öyle kalacaktır. Bu esnada telefonunuzu masanın üzerinde düz bir zemine koymaya dikkat edin. Ardından başarı ile kalibre işleminin oluştuğuna dair bir mesaj alacaksınız. Bu mesajı aldığınız an, işleminiz tamamdır diyebiliriz.

Redmi Not 3 gizli menüRedmi Not 3 gizli menü

Cihazınızı Son Sürümüne Güncelleyin

Eğer kalibre yöntemi ile uğraşmak istemeden çözmek istiyorsanız, cihazınız için güncel bir işletim sistemi var mı ona bakın. Bu sayede yazılım desteği ile sensör sorunları çözülmüş olabilir.

 

Son Yöntem, Fabrika Ayarları!

Biliyoruz, pek sevilen bir yöntem değil. Ama yukarıda saydıklarımızın hiç biri işinize yaramadıysa fabrika ayarlarına çevirmekten başka seçeneğimiz yok arkadaşlar.

Yedekleme Reset MIUI

 

Ayarlara gidin, oradan ek ayarlar ve oradan da yedekleme ve sıfırlama menüsünü açın. Ardından fabrika verilerine sıfırlama ve telefonu sıfırlama seçeneğine ulaşarak, telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

Not! Burada kesinlikle cihazınızın yedeğini almayı unutmayın (her ihtimale karşı). Şimdiden iyi kullanımlar diliyoruz arkadaşlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: