Reis, Nokia C1 İsmi İle Sahnelere Dönüyor!

1
909
wp-1482152542999.png

Oldukça uzun bir aradan sonra 2017 yılında piyasaya tekrar döneceğini söyleyen Nokia‘nın ilk olarak başlangıç ve orta seviye telefonları geleceğine dair detaylar ortaya çıkmıştı. Nokia’nın gibi bir efsaneden üst seviye telefon bekleyenler ise oldukça üzülmüştü. Durum böyle iken Reis bombayı patlattı.

Nokia C1 ismi ile piyasaya sürülecek olan telefon , eski Nokia çizgilerine sadık ancak tasarım yönünden oldukça şık bir görüntü çıkmış. Nokia’nın yeni akıllı telefonu, teknik özellikler yönünden de oldukça başarılı olmuş.

İlk göze çarpan özelliği çift arka kamera furyasına Reis de katılmış. 5 inç Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olan telefonun, işlemcisi ise Snapdragon 830. Performans ayrıca 4 GB RAM ile de desteklenmiş. 32 GB, 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleri ile gelecek olan telefonun, işletim sistemi ise Android 7.1 Nougat.

Arka tarafında 12 MP ve 16 MP olmak üzere çift kamera bulunan Nokia C1’in ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğe sahip. Telefonda yer alan Xeonan flaş ve üçlü led flaş sayesinde geceleri bile gündüz gibi fotoğraflar çekmeniz mümkün olacak. 

USB Type-C bağlantı tipine ve yeni çıkacak telefonların aksine 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak telefonun bataryası ise 3,210 mAh kapasiteli.

Yeni Reis hakkında çıkan özellikler bunlar ancak bu özelliklere ek olarak 6 GB RAM ve 2K çözünürlükte bir ekran koyulursa, 2017’ye damga vuracak telefon Nokia C1 diyebiliriz.

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: