Samsung Bixby, Resmi Olarak Ortaya Çıktı!

0
330
samsung-bixby

Samsung‘un Galaxy S8 ve daha sonra üreteceği akıllı telefon ve tabletlerde kullanacağı sanal asistanı “Bixby” resmi olarak duyuruldu. Apple’ın sanal asistanı Siri’den daha da gelişmiş bir sanal asistan olacak ve telefon, tablet kullanımlarında birçok yeniliği birlikte getirecek.

Samsung, yaptığı açıklama ile Bixby’nin piyasa da yer alan diğer sanal asistanlardan daha farklı olacağını ve uygulamalar ile derinden etkileşim içinde olacağını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Bixby, dokunmatik komutların tamamını ses ile yapılabileceği belirtildi.

Bixby sanal asistanın yer aldığı telefon ve tablet kullanıcıları, Bixby’nin desteklediği uygulamaları kullanırken ister dokunmatik ister sesli olarak Bixby uyandırılabilecek.

Galaxy S8’in sol tarafında yer alan bir tuş sayesinde kolaylıkla açılabilecek Bixby verilen görevlerin tamamını yapmak üzere tasarlandı. Bir komutu anlamadığında ya da farklı şekilde anlatıldığında, Bixby sizden tekrar etmenizi ya da istediğiniz komutu gerçekleştirmeniz için hangi adımları izleyeceğinizi söyleyecek.

Bixby ilk olarak Galaxy S8 ile birlikte tanıtımı yapılacak on farklı uygulama ile sınırlı olacak. Daha sonra ise bu uygulama ağı genişleyecek ve Samsung Bixby hem diğer akıllı telefonlar ile hem de TV ve giyilebilir cihazlar ile kullanılacak. Samsung yeni sanal asistanını klima gibi diğer elektronik cihazlarında da kullanmak istiyor.

Bixby hakkındaki diğer ayrıntılara 29 Mart tarihinde yapılacak Galaxy S8 etkinliğinde ulaşacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: