Samsung Display, 1 Milyar Dolarlık Satış Yaptı!

0
70
samsung-bayrak

Samsung‘un ekran üreticisi olarak çalışan alt şirketi Samsung Display, bu yıl bir rekora imza atarak 1 milyar dolarlık ekran satışı yaptıklarını açıkladı. Bu grubun en büyük müşterisi doğal olarak tabi ki Samsung Electronics  ancak Çinli telefon üreticileri Huawei, Oppo, Vivo gibi büyük firmalar da ekran tercihini Samsung ekranlarından yana kullandı. Bu sayede de 1 milyar dolarlık rekor satışın önü açılmış oldu.

IHS Market tarafından yapılan pazar araştırmalarına göre Samsung, küçük ve orta büyüklükteki ekran pazarının yüzde 31,8‘ini eline almış durumda. En yakın rakibi olan Japan Display firmasının yüzde 15,4‘lük pazar payının  iki katı büyüklüğüne ulaşan Samsung’un diğer büyük rakibi LG Display‘ın pazar payı ise yüzde 13,1 seviyelerinde.

Samsung Display firması OLED ekran teknolojisinde ise pazarının neredeyse tamamı olan yüzde 96,2‘lik kısmı elinde tutuyor. LG Display ve Çinli büyük firmalar da bu pazara girmesine rağmen henüz Samsung ile mücadele edemiyorlar.

Samsung’un ekran anlamındaki başarısı tüm dünya pazarını ele geçirmesinin önünü açtı. Halen esnek OLED olarak tabir edilen ekranların da tek üreticisi konumunda bulunan Samsung, bu liderliğini uzun yıllar sürdürecek gibi görünüyor.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: