Samsung, Düz Ekranlara Devam Edecek!

0
172
galaxy-s8

Uzmanlar Samsung‘un Galaxy S8‘de düz ekranlara veda etmesi için erken olduğunu belirtiyorlar.

Samsung’un 2017 yılının birinci çeyreğinde iki amiral gemisi niteliğinde akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Ortalarda dolaşan söylentiler ise her iki modelinde kıvrımlı ekran olacağı şeklinde. Güney Koreli akıllı telefon devinin, Galaxy serisi için 5.7 inç ve 6.2 inç ekran boyutlarında iki farklı akıllı telefonu sürmesi bekleniyor. Bununla birlikte uzmanlar şirketin düz ekranlara tamamen veda etmesi için çok erken olduğunu belirtiyorlar.

Galaxy S8’in kasa-ekran oranının yüzde 90 seviyelerine çıkarılması beklenirken, uzmanların halen düz ekran konusunda oldukça yoğun talep olması Samsung’un her iki model için de kıvrımlı ekran kullanmasının önüne geçiyor.

Kore Endüstriyel Ekonomi ve Ticaret Enstitüsünde yer alan uzmanlardan birisi olan Choo Dae-young yaptığı açıklamada “Birçok kullanıcı halen düz ekranları tercih ediyor, o yüzden düz ekranlara veda etmek şuan için kullanıcıların taleplerini geri çevirmektir.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Samsung ise bir yandan yeni amiral gemileri için hazırlanırken diğer bir yandan ise katlanabilir ekran teknolojisi üzerine yoğunlaşmış durumda. Samsung şuan için biri içe diğeri ise dışa katlanabilen iki farklı akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Samsung bu telefonların patentini de aldı ancak bu telefonların piyasaya çıkması ne kadar sürer bilinmezliği koruyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: