Samsung Galaxy A (2017) Serisi, IP68 Sertifikasına Sahip Olacak!

0
208
galaxy-a-serisi

Samsung’un Galaxy A5, ve Galaxy A7 ve Galaxy A9’un içinde bulunduğu Galaxy A serisi, orta seviye telefonlar arasında oldukça tercih edilen modellere sahip.

Galaxy A (2017) serisini Samsung’un kısa zaman içerisinde duyurması bekleniyor. BusinessKorea’nın raporuna göre Galaxy A serisinde yer alan cihazlar IP68 sertifikası ile birlikte gelecek. IP68 sertifikası cihazların 1,5 metre su altında 30 dakika boyunca suya dayanaklı olabileceğine ve toz geçirmezlik özelliği olduğunu bizlere belirtiyor.

Bununla birlikte Galaxy A7 serisinde IP68 sertifikası olacağına kesin gözüyle bakılırken, diğer modeller için kesinleşmiş bir durum yok. Ayrıca Güney Kore menşeli kaynaklara göre Galaxy A serisinde bazı modeller de ya da tek modelde 16 MP çözünürlükte bir kamerası ve 3,500 mAH kapasiteli bataryaya sahip olacağı belirtiliyor.

Cihazların tasarımı konusunda çıkan raporlara göre, Galaxy A serisi, Galaxy S7’de olduğu gibi oval bir yapı ile kullanıcılar ile buluşacak.

Şimdilik çıkan bu söylentiler ve raporlar, Samsung tarafından resmi bir açıklama gelmediği için kesinleşmiş değildir. Yakın zamanda çıkması beklenen telefonlarının çıkmasının ardından tüm özellikleri sizler ile paylaşacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: