Samsung Galaxy A(2017) Cihazlar, IP68 Sertifikasına, USB Type-C Girişine ve 16 MP Kameraya Sahip Olacaklar!

0
269
galaxy-a-serisi-kapak

Samung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da muhtemelen Samsung, çok yakın bir zamanda küçük bir etkinlik ile Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 modellerinin 2017 versiyonlarını tanıtacak.

Tanıtılacak bu üç modele öncelikle Samsung, su ve toz geçirmezlik anlamına gelen IP68 sertifikasını getireceğe benziyor. Kaynaklarımız da çıkan bu haberleri doğruyor. Cihazlara alınan olan IP68 sertifikası, 1.5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar cihazların çalışabileceği anlamına geliyor ve aynı zamanda toza karşı da oldukça dayanıklı olduklarını belirtiyor.

galaxy-a-serisi-stant

Yeni gelecek olan seride ayrıca cihazlarda USB Type-C portu yer alacak. İlk olarak Galaxy Note 7‘de kullanılan bu özellik, Note 7’lerin toplanılması ile çok da ön plana çıkamadı. Ancak Samsungi bundan sonra çıkaracağı tüm modellere USB Type-C portunu koymakta niyetli.

Samsung ayrıca Galaxy A (2017) serisinde batarya kapasitelerinde de artışa gitti. Yeni çıkacak olan Galaxy A3‘ün batarya kapasitesi 3.000 mAh olarak belirlenirken, Galaxy A5 ve Galaxy A7‘nin batarya kapasiteleri ise sırası ile 3.300 mAh ve 3.500 mAh olarak belirlenmiş.

galaxy-a-serisi-sunum

Özellikle çıkan haberlere göre Galaxy S7‘ye benzeyeceği söylenen Galaxy A(2017) serisi telefonlarda, kıvrımlı ekran teknolojisi ise kullanılmayacak. Samsung muhtemelen bu teknoloji Şubat ayında çıkacak olan yeni amiral gemisi Galaxy S8 için kullanacaktır.

Kamera konusunda da oldukça büyük adımlar atmayı amaçlayan çıkan haberlerin kesin olmaması ile birlikte, Galaxy A(2017) serisi telefonlarda hem ön hem arka kameranın 16 Megapiksel çözünürlükte olacağı konuşuluyor.

Samsung Galaxy A(2017) telefonlar renk olarak ise siyah,gümüş,altın, ve rose altın olarak piyasaya sürülecek. Güney Koreli teknoloji devinin telefonları ne zaman satışa çıkaracağı ve fiyatı konusunda ise henüz kesin bir bilgi yok.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: