Samsung Galaxy A7 (2017) Wi-Fi Sertifikasına Kavuştu!

0
145
android-7-0-alacak-samsung-cihazlar-artik-belli

Samsung, Galaxy A (2016) serisini geçtiğimiz yıl aralık ayında açıklamıştı. Bu nedenden dolayı Galaxy A(2017) serisinin açıklanmasını da bu günlerde bekliyoruz. Bu zamana kadar Galaxy A (2017) serisi için bir çok rapor ve söylenti ortaya çıktı. Ancak son çıkan raporlara göre Galaxy A7 (2017) için Wi-Fi sertifikası alınmış durumda. Wi-Fi sertifikasının önemi ise, telefonların piyasaya çıkmadan önceki son adımı bu oluyor. Bu yüzden Galaxy A7 (2017)’nin çıkması an meselesi diyebiliriz.

galaxy-a7-wifi-sertifikası

Galaxy A(2017) serisinin premium modeli tabi ki Galaxy A7 olacak. Ayrıca bu sene Galaxy A7, IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikası ile rakiplerine fark atacak gibi görünüyor. Teknik özelliklerine bakacak olursak, 5.7 inçlik Full HD Super AMOLED ekrana sahip ve Exynos 7780 işlemci kullanılıyor. Performans 3GB RAM ile  de destekleniyor. Cihazın depolama birimi ise 32 GB kapasiteli. Android 6.0 Marshmallow ile gelmesi beklenen telefonun, ön ve arka kamerası 16 MP çözünürlükte. Bağlantı tipi olarak ise artık görmeye çokça alıştığımız USB Type-C bağlantı tipi.

Samsung’un bu sene çıkaracağı Galaxy A serisinin daha yuvarlak yapılı olması beklenirken bazı söylentilerin aksine kıvrımlı ekran kullanılmayacak. Samsung Galaxy A serisinin tüm modellerini aynı anda tanıtacaktır. Tanıtım tarihi henüz belli olmasa da çok kısa bir zaman için de diyebiliriz.

*Haber görseli Galaxy A7’ye ait değildir.

Yorum Yapın, Değer Katın: