Samsung, Galaxy Note 7 İçin Şarj Sınırlaması Getiriyor!

0
256
galaxy-note

Samsung, bir kaç aydır Galaxy Note 7‘leri toplamak için büyük çaba gösteriyor. Her ne kadar halen kullanan müşterilerine sorumluluk tamamen size aittir dese de halen dönüş yapmayan birçok cihaz var.  Her ne kadar şirket bu yönde bir açıklama yapsa da insanları Samsung’un talihsiz amiral gemisinden vazgeçirmek için bir takım yaptırımlar getiriyor.

Daha önce 19 Aralık‘tan itibaren ABD’de bir yazılım güncellemesi yayınlanacağını ve bu güncelleme ile birlikte Galaxy Note 7’lerin şarj edilemeyeceğini ve mobil telefon olarak kullanılamayacağını doğrulayan Samsung, her ne kadar operatör devi Verizon müşterilerine bu güncellemeyi yayınlamayacağını söylese de Samsung başka adımlar atmaktan vazgeçmiyor.

Samsung, Avrupa için de bir adım atarak 15 Aralık‘tan itibaren Galaxy Note 7’lere bir güncelleme yollayacak. Bu güncelleme ile telefonun şarj yüzdesi %30 olarak sınırlandırılacak. Daha önceleri bir güncelleme ile bazı ülkelerde şarjı %60 ile sınırlandıran Samsung, bu yaptırım sayesinde oldukça iyi geri dönüşler aldıklarını belirtti. Geri dönüşleri hızlandırmak için bu sınırı artık %30’a çekiyor. Halen Galaxy Note 7 kullanmakta direnenleri ise anlamak gerçekten mümkün değil.

Bu güncellemeden sonra telefonun kullanım süresi yarım günün de altına düşecektir. Bu şekilde telefon kullanmak için direnmektense, Samsung’un halen devam eden değişim ve para iadesi programına katılmak en akıllısı olacaktır. Çünkü Samsung, bu konuda yaptırımlarına arttırarak devam edecektir.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: