Samsung Galaxy Note 7 Neden Patladı Belli Oldu!

0
624
galaxy-note

Samsung, amiral gemisi olarak çıkardığı akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile ilgili 2016 yılına damga vurdu. İlk olarak telefonun özellikleri ve tasarımı hem uzmanlar hem de kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Ancak bu ilgi Galaxy Note 7 için ilk patlama haberi geldikten sonra başka yönlere kaydı. Bu haberden sonra onlarca patlama haberi arka arkaya geldi.

Note-7-patlama

Samsung, bu patlamalardan hemen sonra piyasaya sürmüş olduğu Galaxy Note 7’leri toplatarak yerine yenilenmiş Galaxy Note 7 akıllı telefonlar ile değiştirdi. Ancak patlamaların hız kesmeden devam etmesi Samsung’un da telefonların neden patladığını bulamamasının ardından üretimi tamamen durdurma kararı aldı.

Uzun süren araştırmalar sonucunda Galaxy Note 7 neden patladı? Sorusunun cevabı

Samsung, uzun süren araştırmalar sonucunda bir bilgi grafiğini kamuoyu ile paylaştı. Ortaya çıkan rapora göre Galaxy Note 7’de yaşanan tüm bu talihsizliklerin sebebi iki farklı hata.

Piyasaya ilk sürülen partide, cihazın tasarımından dolayı bataryada yer alan birkaç negatif temas noktalarında bükülmeler meydana geliyordu ve bükülmelerden dolayı kısa devre oluşuyor ve cihazlarda yanma ve patlama meydana geliyordu. Cihazların ilk toplanmasında bunun farkına varan Samsung, gerekli onarımları yapıp telefonları tekrar piyasaya sürdü ancak tek hata bu değildi.

galaxy-note-7-patlama

 

İkinci sefer meydana gelen patlamaların sebebi ise Amperex Technology olarak adlandırılan bir teknoloji ile üretilen bataryalarda meydana gelen üretim hatası, Note 7’de patlamaların devam etmesine sebep oldu. Samsung ise çaresiz bir şekilde telefonun üretimini tamamen durdu ve böylece Galaxy Note 7 tarihe gömülmüş oldu.

galaxy-note-7-patlama1

Aşağıda yer alan videodan da sıkıntıların kaynağını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: