Samsung Galaxy Note 7 Resmi Olarak ABD’deki Tüm Uçuşlarda Yasaklandı!

0
83
samsung-galaxy-note-7

ABD hükümeti Samsung Galaxy Note 7’yi bugün itibariyle ülkedeki tüm uçuşlarda yasakladı. Artık uçaklara Note 7’ler alınmayacak. Bu yönü ile kararın kritik önem taşıdığını söyleyebiliriz.

Galaxy Note 7’nin pilinin patlama sorunu sebebiyle alınan bu yasak kararı ticari uçuşların yanı sıra kargo uçakları içinde geçerli olacak. ABD Ulaştırma Bakanlığı ve Federal Havacılık İdaresi Note 7’nin seyahat ya da bagaj içinde kabul edilmeyeceğini, gizli olarak yanında bulundurma tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

Daha önce benzer bir karar alınmış ve Galaxy Note 7’lerin uçuşlarda sadece kapalı olarak yanında bulundurulabileceği duyurulmuştu. Bu yasakla Note 7’yi kapalı veya açık, hiçbir şart altında uçuşlarda yanınızda bulunduramayacaksınız.

Şimdiye dek yüzlerce parlama vakasının resmi olarak kayıt altına alındığı, Samsung’un da beklenen kararı alıp Note 7 üretimini bitirip, tüm cihazlarını geri çağırması sonrası alınan bu kararın aslında sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Aslında bu kararı uçuş güvenliğinin sağlanması adına alınmış bir tedbir olarak görebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: