Samsung, Galaxy Note 7’de Meydana Gelen Sıkıntıyı Açıkladı!

0
156
Note-7-patlama

Samsung tarafından bu yıl çıkarılan ve toplatılan Galaxy Note 7‘nin çıkması da toplatılması da olay oldu. Samsung, uzun süredir Galaxy Note 7’lerde meydana gelen sıkıntıyı bulmak için uğraşlar veriyordu. Çünkü sorunu bulamamış olması bundan sonraki modeller için de tehlike arz ediyordu. Ancak bugün açıklanan rapor ile Galaxy Note 7’lerin neden patladığı ortaya çıkmış oldu.

Samsung, daha ince bir telefon elde etmek için batarya olarak da agresif bir tasarımı tercih etmişti. Bu tasarımda, lityum kobalt oksit kullanılarak yapılan pozitif tabaka ile grafitten elde edilmiş negatif tabakayı ayırmak için bir çift polimer tabaka kullanılmış. Ancak tabakanın ısınması ve pozitif ile negatif kısmın etkileşime geçmesi cihazlarda patlamalara neden olmuş.

Çıkan rapordan anlaşılacağı üzerine, Samsung’un daha ince bir tasarım aşkı, bununla birlikte gelen daha incele agrasif tasarımı Samsung’a milyarlarca dolar zarara yol açmış oldu. Cihazlar üretim aşamasında ve sonrasında onlarca teste tabi tutulurken, fiziksel ve kimyasal tepkimeler nasıl hesaba katılmamış gerçekten şaşırtıcı.

Böyle bir hata ya d talihsizlikten sonra Samsung, tekrardan agresif batarya tasarımına devam edecek mi yoksa farklı bir yol mu izleyecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: