Samsung, Galaxy Note 7’de Meydana Gelen Sıkıntıyı Açıklayacak!

0
73
samsung-galaxy-note-7-yazi-tipini-degistirme
samsung-galaxy-note-7-yazi-tipini-degistirme

Samsung, bu yıl çıkardığı ve yeni amiral gemisi olmasını planladığı Galaxy Note 7‘de büyük talihsizlikler yaşamıştı. Galaxy Note 7’lerde ardı ardına gelen patlama haberleri Samsung’un marka kaybına yol açmış ve daha fazla maddi manevi kayba uğramamak için derhal Note 7 üretimini durdurmuştu. Daha sonra ilk dağıtılan cihazlar değiştirilip, yeni üretilen cihazlar kullanıcılara verilmişti. Patlamaların devam etmesi ise Samsung’u çıkmaza sokmuş ve tamamen Galaxy Note 7 üretimini durdurma kararı almıştı.

Şirket Galaxy Note 7 üretimini durdurdu ancak ilk partide dağıtılan ürünlerin sıkıntısının bataryasından kaynaklandığı düşünülerek, Samsung pil tedarikçisini değiştirmiş ve yeni bir tedarikçi ile anlaşarak ürünleri tekrar piyasaya sürmüştü. Ancak ikinci partide de gelen patlama haberleri sorunun bataryadan kaynaklı olmadığını göstermişti. Bunun üzerine Samsung sorunun sebebini araştırıp kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirmişti.

Samsung, hali hazırda Güney Kore‘de ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde anlaştığı şirketler ile Note 7’de yaşanan bu sıkıntıyı bulmaya çalışıyor. Her ne kadar Galaxy Note 7’lerin üretimi durdurulmuş ve cihaz değişim ve para iade süreci devam ediyor olsa da Samsung, önümüzdeki Şubat ayında çıkarmayı planladığı Galaxy S8‘den önce bu sorunun kaynağını bulmak istiyor. Güney Koreli kaynaklara göre Samsung bu sıkıntının ne olduğunu anlatan bir raporu önümüzdeki ay kamuoyu ile paylaşacak. Bu da demek oluyor ki en nihayetinde Samsung sorunun kaynağını bulmuş. Aylarca dillerden düşmeyen bu sorunun ne olduğunu rapor ortaya çıkar çıkmaz sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: