Samsung, Galaxy Note 7’den Kurtulamıyor!

0
157
galaxy-note-7-degisim

Güney Kore’de Samsung‘a, Galaxy Note 7‘de yaşananlardan dolayı 2.400 kişi tarafından tazminat davası açıldı. 5 bireysel müşteri de kendi ülkelerinde benzer tarzda iddianame ile Samsung’a dava açtı. Ayrıca bu 5 kişi Galaxy Note 7’nin yakıcı ateşinden dolayı oluşan fiziksel hasarın yanı sıra solunum yolu hastalıklarına yakalandıklarını belirttiler. Arkadaşlar nereden ne koparırsak kâr anlayışı ile baya uğraşmışlar 🙂 Samsung ise bu iddialara cevap vermek ve karşı savunma yapma amacı ile Lee&Ko isimli hukuk bürosu ile anlaştı. Samsung bu tür davalardan artık bıkmış durumda ve kendisi uğraşmak istemiyor.

Güney Kore’de dava açan 2.400 kişi, Samsung’dan yaşadıkları talihsizliklerden ve zaman kaybından dolayı 500.000 won yani $426 para talebinde bulunuyorlar. Samsung’u kendi ülkelerinde dava eden ve bazı hastalıklara yakalandıklarını iddia eden 5 kişi ise, Samsung’dan 42 milyon won yani $3580 tazminat talebinde bulundular. Yaşadıkları sözde fiziksel ve psikolojik tramvayı ise bahane olarak sundular.

Samsung ise çıkan haberlere ve bu davalara yanıt vermekte gecikmedi. Samsung yaptığı açıklamada, “Bizler Samsung olarak, Galaxy Note 7’de yaşanan talihsizliklerden ötürü yeterli derecede telafi sağladık. Bizler zaten $86 değerinde indirim kuponu hediye ettik ve gerekli iade işlemlerini gerçekleştirdik. Ayrıca Güney Kore’de Galaxy S8 için yarı yarıya bir indirim de uyguladık. İstenilen bu tazminatlar anlamsız” şeklinde bir açıklama yaptı. Ayrıca Samsung’un bu talihsizliği telafi etmek için 10 milyar dolarlık bir zararı göze aldığını da belirtmekte fayda var.

Yorum Yapın, Değer Katın: