Samsung Galaxy Note 8’in Kod Adı ve Diğer Detayları Belli Olmaya Başladı!

0
243
Samsung Galaxy Note 8

Samsung’un tanıtıp tanıtmayacağı bile belirsiz olan en yeni Galaxy Note 8 modeli hakkında yeni söylentiler geldi. Üstelik bu söylentiler doğrudan tasarımı üzerine olması nedeniyle dikkat çekici bir yere sahipler.

Samsung’un üretimini durdurduğu ve geri çağırdığı akıllı telefonu Galaxy Note 7’den sonra bu seriyi, Note serisini devam ettirip ettirmeyeceği tartışıla dursun cihaz hakkında söylentiler ve sızıntılar durmuyor.

Yerinde tespitleri ve sızıntıları ile oldukça iyi tanınan Evan Blass, Galaxy Note 8’in SM-N950 kod adına sahip olacağını iddia ediyor. Tasarım noktasında ise, Note 7’de olduğu gibi çift tarafı kavisli bir Note anlayışının sürdürülmesi bekleniyor.

Ortaya çıkan ilk şematik çizime göre ise, telefonun tuşsuz bir tasarıma sahip olacağı görülüyor. Yani fiziksel bir ana ekran düğmesi yerine sanal ana ekran düğmesine merhaba diyebiliriz. Çizimlere göre Note 8’in ön tarafındaysa, ilk yuvarlak alanda kameranın ve ikinci yuvarlak alanda ise iris tarayıcının konumlandırılması kuvvetle muhtemel. S-Pen ve USB portlarının yanında konumlandırılan hoparlöre ek olarak bir hoparlörün daha cihazın üst kısmında yer alması bekleniyor. Bu da Samsung’un stereo ses deneyimini sunmayı hedeflediğinin göstergesi.

Galaxy Note 8’in ekranın 6.4 inç ve 4K olması yönünde söylentiler mevcut. Bu, Note 8’in Ultra-HD VR teknolojisine sahip olacağının kanıtı niteliğinde. İşlemci tarafındaysa, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde yer alacak olan Snapdragon 835 veya Exynos 8895 işlemcisinin Note 8’de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Note 8’in en iddialı tarafı ise RAM ve depolama kapasitesinde olacak. Bu noktada, Note 8’in 6GB RAM ve 256GB yerleşik depolama kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Samsung’un yeni Note serisini ise ne zaman tanıtacağı tartışma konusu. Uzmanlara göre şirket, Note 7’nin aksine Note 8’in IFA’dan sonra tanıtacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: