Samsung Galaxy S7 mi LG G6 mı? Detaylı Karşılaştırma

0
1268
LG-G6-vs-Galaxy-S7

Sizin için, LG’nin yeni amiral gemisi LG G6 ile Samsung’un artık yıllanmış ama halen daha amiral gemisi konumunda olan Galaxy S7 modelini karşı karşıya getirdik…

LG, 26 Şubat 2017 tarihinde yeni amiral gemisi G6’yı tanıttı ve akıllı telefonu ile pek çok şeyi değiştirmiş oldu. LG G6’da şaşırtıcı derecede büyük bir ekran, 5.7 inç büyüklüğünde QHD+ Full Vision 2880×1440 piksel çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor ancak kasa boyutu bakımından hemen hemen LG G5 ile aynı. Yani her yönü ile eşsiz bir kasa-ekran oranı söz konusu.

LG, yeni amiral gemisinde kullanıcılardan gelen talepleri dikkate almış ve tasarımı buna göre şekillendirmiş.

18:9 ekran formatının kullanıldığı LG G6’da, Snapdragon 821 yonga seti, çift lensli arka kamera, suya ve toza dayanıklılılık, Google Asistan, Dolby Vision, HDR10, Qualcomm QuickCharge 3.0, parmak izi sensörü gibi özellikler yer alıyor.

Samsung’un, yaklaşık 1 sene önce tanıttığı ve henüz üst modelinin tanıtılmadığı için amiral gemisi konumunda olan Galaxy S7’sinde ise f/1.7 diyafram açıklığına sahip Çift Piksel teknolojili 12 megapiksel arka kamera, sıvı soğutma teknolojisi, IP68 suya dayanıklılık sertifikası ve Always-on gibi özellikler mevcut.

Sizi için, her iki modeli iğneden ipliğine kadar karşılaştıran özel bir tablo hazırladık. Bu iki iddialı telefonun teknik özelliklerinin karşılaştırmasını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

LG G6 vs Galaxy S7

LG-G6-vs-Galaxy-S7

Yorum Yapın, Değer Katın: