Samsung, Galaxy S8 İçin Firmware Geliştirmeye Başladı!

0
74
galaxy-s8

Samsung, Galaxy Note 7‘de yaşadığı talihsizliklerden sonra Galaxy Note 7’lerin üretimini tamamen durmuş ve iade kampanyasını başlatmıştı. Kulislerde Note serisinin tamamen bitebileceğini söylenirken bir yandan da Samsung, önümüzdeki yılın başlarında çıkaracağı Galaxy S ailesinin yeni üyesi olacak Galaxy S8 üzerine araştırma ve geliştirmelerine devam ediyor.

galaxy-family

Yeni çıkan bir rapora göre, Samsung‘un yeni amiral gemisi olacak Galaxy S8 akıllı telefonu için firmware geliştirmeye başladı.

Daha kararlı bir işletim sistemi için çalışmalarına hız katan Samsung, raporda yer alan bilgilere göre Galaxy S8 ROM eski firmware sürümlerine göre oldukça kararlı bir yapıya sahip olacak. Galaxy Note 7’den dolayı çizilen imajını düzeltmek isteyen Samsung, Galaxy S8 ile birlikte bir çok yeniliğe ve güncelleştirmeye imza atacaktır.

Galaxy S8 iki farklı model ile gelebilir

Biraz önce de bahsettiğim gibi Galaxy Note serisinin tamamen kalkması gündemde. Buna alternatif olarak Samsung, Galaxy S8 için iki farklı boyuttaki telefonlarını piyasaya sürülebilir. Kaynaklarımıza göre planlanan bu telefonlardan birisi 5.1 inçlik Quad HD Super AMOLED kavisli ekrana sahip olacak, diğer modele göre daha büyük olan akıllı telefon ise 5.5 inçlik UHD ekran ile gelebilir. Ayrıca daha büyük ekranlı olan model için de Apple iPhone 7 Plus‘ta olduğu gibi çift kameraya yer verilmesi söylentiler arasında.

galaxy-s8-rom

Bazı pazarlardan elde edilen bilgilere göre yeni amiral gemisinin Exynos 8895 işlemci kullanacağı söylenirken, Qualcomm‘un Snapdragon 830 SoC yonga seti de söylentiler arasında yerini koruyor. Ayrıca Galaxy S8 ailesi bir takım güncellemeleri de barındıracak. Bunlardan başlıcaları S Voice yerine, Viv AI adındaki asistan olacağı söyleniyor. Sızıntılar devam ederken en kesin bilgileri 26 Şubatta yapılacak olan Samsung‘un MWC etkinliğinde göreceğiz.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: