Samsung Galaxy S8+ Pil Ömrü Test Sonuçları ile Şaşırttı!

0
292
Galaxy S8+

PhoneArena tarafından yapılan bir pil ömrü testi, Samsung Galaxy S8+’nın diğer Android cihazlara göre iyi olduğunu ancak bir Apple’ın iPhone 7 Plus’ı ile yarışamayacak düzeyde olduğunu gösteriyor. Sitenin gerçekleştirdiği test sonucuna göre, cihazın pilinin tam 8 saatlik kullanım süresi sunduğu belirtiliyor.

Galaxy S8+, pil ömrü test sonuçlarına göre tam 8 saat dayanabiliyor. Bu sonuç, Galaxy S7 Edge’in kaydettiği 7 saat 18 dakikalık pil ömrü süresine göre Samsung için büyük bir başarı. S8+ ayrıca, Google Pixel XL ve OnePlus 3T’yi de arkasında bırakmayı başarıyor ancak iPhone 7 Plus ile kıyaslandığında başarısız kalıyor.

Galaxy S8 Plus Pil Ömrü

Galaxy S8+’ın testteki diğer cihazlar için de olduğu gibi, 8 saat olan pil ömrünün belirlenmesinde, cihazın ağır kullanıma tabii tutulduğu belirtiliyor.

PhoneArena ayrıca, Samsung’un “Fast Adaptive Charging” teknolojisini de test etmiş ve bu teknolojinin başarılı sonuçlar verdiğini gözlemlemiş. Bu teknoloji ile, Galaxy S8 Plus’ın pili yalnızca 1 saat 40 dakikada tamamen şarj edilebiliyor. Bu şimdiye kadar gördüğümüz en hızlı şarj süresi değil ancak en iyisine de çok uzak değil. Galaxy S8+’ı kablosuz şarj aleti ile şarj etmek istediğinizde ise şarj süresi hissedilir düzeyde artıyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: