Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
1809
galaxy-s8-ekran-goruntusu-alma-2

Birçoğumuz gün içerisinde telefonumuzun ekranında bulunan görüntüyü kaydetmek ya da başkaları ile paylaşmak isteriz. Galaxy S8 ve S8 Plus bunun için birden fazla ekran görüntüsü alma yolunu bizlere sunuyor. Biz de sizler için bu yöntemleri kısa kısa anlatalım dedik.

Geleneksel Şekilde Ekran Görüntüsü Alma

Hemen hemen birçok telefonda bu yöntem ile ekran görüntüsü alıyoruz. Samsung‘da bu konuda istisna değil. Eski modellerde Home tuşu ve Güç tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabiliyorduk. Ancak Galaxy S8 serisinde Home tuşu olmadığı için farklı bir yöntem izlememiz gerekiyor.

1-Ekran görüntüsünü almak istediğiniz yere gelin.

2-Ses Azaltma ve Güç Düğmelerine aynı anda basın.

3-İşte bitti bu kadar!

galaxy-s8-ekran-goruntusu-alma

Avuç Hareketi İle Ekran Görüntüsü Alma

Bu özellik diğer Samsung modellerinde de olduğu için Samsung ile bütünleşmiş bir özellik haline geldi. Kullanmaya alıştıktan sonra bu şekilde ekran görüntüsü almak çok daha basit bir hale geliyor.

1- Ekran görüntüsünü almak istediğiniz kısma gelin.

2-Avucunuzu uzatın ve tüm ekran boyunca kaydırın.

Ancak bu özellik gelişmiş özellikler olarak geçtiği için sizin telefonunuzda kapalı halde bulunabilir.

Bu özelliği açmak için Ayarlar>Gelişmiş Özellikler>Ekranı Yakalamak İçin Elinizin Kenarı İle Kaydırın  bölümünün açık durumda olması gerekir.

galaxy-s8-ekran-goruntusu-alma-1

Akıllı Yakalama

Ayrıca ekran görüntüsü yakaladıktan sonra Ekranın Gizli Alanlarını Yakalama, Ekran Görüntüsü Üzerinde Çizim Yapma, Ekran Görüntüsünü Kırpma ve Ekran Görüntüsünü Paylaşma gibi özellikleri kullanmak istiyorsanız, Ayarlar>Gelişmiş Özellikler>Akıllı Yakalama seçeneğinin açık durumda olması gerekir.

galaxy-s8-akıllı-yakalama

Yorum Yapın, Değer Katın: