Samsung Galaxy S8 Sistem Yazı Tipi Nasıl Değişir?

0
1573
galaxy-s8

Samsung‘un en sevilen özelliklerinden birisi sistem yazı tipini değiştirebilme diyebiliriz. Birçok kullanıcının sevdiği birçok kullanıcının da bilmediği bu ayar sayesinde küçük dokunuşlar ile telefonunuzun arayüzünü bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘da da diğer önceki modeller gibi bu özellik yer alıyor ama küçük değişiklikler ile.

Galaxy S8’de bu özellik üzerine yer alan en büyük değişiklik ise diğer modellerde olduğu gibi ücretli ya da ücretsiz olarak sunulan her fontu telefonumuza indiremiyoruz. Samsung bu konuda Gaalxy S8 için bir sınırlama getirme kararı aldı.

Samsung Galaxy S8’de sistem yazı tipini değiştirme

  1. Adım: Ayarlar>Ekran>Ekran Yakınlaştırma ve Yazı Tipi adımlarını izleyerek yazı tipini ve ekranın yakınlaştırılma oranı gibi ayarları yapabilirsiniz.
  2. Adım: Sistem yazı tipini değiştirmek için 1. Adım’da girmiş olduğunuz bölümün en alt kısmında yer alan Yazı Tipi Stili bölümüne gelerek istediğiniz bir yazı tipini seçebilirsiniz. Beğendiğiniz yazı tipini seçtikten sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Uygula” bölümüne dokunmanız yeterli olacaktır.

Sistem Yazı Tipi Boyutu için bir değişiklik yapmak istiyorsanız da aynı bölümden ayarlamalarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

galaxy-s8-yazi-tipi-degistirme

Galaxy S8 “Yazı Tipi Uyumlu Değil” Hatası

Önceki Samsung telefonunuza ait bir yazı tipi koleksiyonunuz var ise üzülerek belirtmemiz gerekir ki sahip olduğunuz Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’da kullanamayacaksınız. Siz yine de vazgeçmeyip Play Store‘dan ya da üçüncü kaynaklı bir program ile yazı tipi yüklemeye kalktığınız zaman “Yazı Tipi Uyumlu Değil” hatasını alacaksınızdır. Bunun sebebi ise Samsung’un Android Nougat ile birlikte yazı tipi çerçevesini değiştirmesinden kaynaklanıyor. Şirket bu sayede yazı tipi korsanlığının önüne geçmeyi planlıyor.

galaxy-s8-yazi-tipi-indirme

Bu sebepten dolayı sahip olduğunuz Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus için farklı bir yazı tipi indirmenin tek yolu, Galaxy Apps mağazasıdır. Eğer yazı tipinizi değiştirmek istiyorsanız bu ücretli olan yazı tiplerini satın alıp indirmekten başka maalesef bir çare şimdilik gözükmüyor.

 

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: