Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Bugün Tanıtılıyor!

0
144
Galaxy S8 Etkinliği

Samsung, bugün düzenleyeceği “Unbox your phone” adlı etkinliğinde Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus başta olmak üzere bir dizi yeni aksesuarını tanıtacak. Elbetteki etkinlikte her ne tanıtılırsa tanıtılsın, gözler özellikle Galaxy S8 ve S8+ üzerinde olacak.

Samsung’un yeni nesil amiral gemisini Galaxy S8’e performans verecek olan işlemci Qualcomm Snapdragon 835 olacak. Cihazlarda 64 GB‘tan 256 GB’a kadar varan yerleşik depolama seçeneklerinin yer alması ve ayrıca microSD kart desteğinin de yer alması bekleniyor.

Tüm bunlarla birlikte, özellikle ön taraftaki fiziksel ana ekran düğmesinin yerini sanal ana ekran düğmesi yer alacak. Böylece eşsiz bir kasa-ekran oranının ortaya konulmasını beklediğimizi belirtelim. Zaten bu noktada ekranın uçtan uca olacağını biliyoruz ki üst ve alt çerçevelerin de bu şekilde en aza indirgenmesi söz konusu olmuş olacak.

Standart 3.5mm kulaklık girişinin cihaz yer alması beklenirken, USB Type-C portunun kullanılacağı öngörülüyor. Parmak izi okuyucusu ve iris tarayıcısı noktasında ise tartışmalı bir durum söz konusu. Çünkü fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılması parmak izi okuyucusunun işini zorlaştırıyor ve kimisine göre cihazın arka tarafında okuyucuya yer verilecekken kimisine göre ise ön tarafta sadece iris tarayıcı yer alacak ve böylece parmak izi okuyucusunun pabucu dama atılmış olacak.

Kamera tarafına baktığımızda ise ilk göze çarpan, kamera çıkıntısının minimize edilecek olması oluyor. Galaxy S7’ye göre ise daha güçlü ve daha etkili bir kamera ile karşı karşıya olacağımızdan eminiz.

Samsung, yeni akıllı telefonlarıyla birlikte aksesuarlarını da tanıtacak. Özellikle Gear VR ve Gear 360‘ın yeni nesil versiyonlarını görmemiz muhtemel gibi duruyor. Bunun dışında DeX Station, kablosuz şarj pedi, Clearview Standing Cover olarak adlandırılan koruma kılıfı gibi bir dizi aksesuarı göreceğiz.

Etkinlik, Türkiye saatli ile 18:00’da başlayacak ve Samsung.com, Samsung Mobile Facebook sayfası gibi pek çok platform üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Elbetteki AndroidFoni ailesi olarak, yeni nesil Galaxy ailesinin üyeleri hakkında her detayı an be an sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

Yorum Yapın, Değer Katın: