Samsung Galaxy S8 Wi-Fi Problemi Nasıl Çözülür?

0
1878
galaxy-s8

Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaşmaya devam ediyor. Telefonu kullanmaya başlayan tüketiciler arasından gelen en çok şikayet ise Wi-Fi bağlantı problemi üzerine. Çoğu kullanıcı Galaxy S8’in Wi-Fi ağlarına bağlanamamasından ya da bağlantının sürekli kopmasından şikayetçi.

Aslında Android cihazların ilk çıktığı zamanlarda bazı bağlantı problemleri olması ve bu sorunun üretici firmanın gönderdiği bir yazılım ile düzeltilmesi sıklıkla karşılaşılan bir problem. Ayrıca Samsung’da bu konu üzerine Galaxy S8’de yaşanan Wi-Fi sorunu üzerine bir güncelleme yayınlayacağının sözünü verdi. Ancak bu güncelleme gelene kadar Galaxy S8’de yaşanan Wi-Fi sorunlarının çözümü için birkaç püf nokta bulunuyor. Siz de bunları kendi telefonunuzda deneyebilirsiniz.

Herşeyi Yeniden Başlat

Aslında bu yöntemi denemeyen Türk kullanıcı yoktur. Biz millet olarak elektronik cihazlarda ne tür bir problem olursa olsun kapatıp açmayı çok severiz 🙂 Genel itibari ile de bu yöntem oldukça başarılı çalışır. Siz de bir Galaxy S8 kullanıcısı ve Wi-Fi problemi yaşıyorsanız, ilk olarak telefonunuzu ve Wi-Fi bağlantısını kapatıp açınız.

Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Kullanmakta olduğunuz telefonda Wi-Fi bağlantı problemine ek olarak başka bağlantı problemleri de yaşıyorsanız, muhtemelen bu yöntem işinizi görecektir. Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Ağ ayarlarını sıfırla adımlarını izleyerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bu yöntem mobil ağ ve Bluetooth ayarlarınızı sıfırlayacaktır.

DNS Ayarlarını Değiştirme

Bu yöntemi denemeden önce ilk olarak bağlantı sorunu yaşadığınız Wi-Fi bağlantısını Ayarlar>Bağlantılar>Wi-Fi adımlarını izleyerek unut seçeneğini kullanmanız gerek. Daha sonra ise “Gelişmiş Seçenekler” bölümünden DNS ayarlarını değiştirip, tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. DNS ayarlarını değiştirmeyi iyi biliriz 🙂

Fabrika Ayarlarına Çevirme

Eğer tüm bu adımları izlediniz ancak hala sorununuz çözülmedi ise acı sona yaklaşıyoruz demektir. Bu adım her ne kadar acı da olsa telefonunuzun Wi-Fi çipinin sorunlu olup olmadığını anlamamız için bu yöntemi uygulamamız gerekmekte. Eğer Galaxy S8’iniz bu yöntemden sonra da Wi-Fi bağlantı problemi yaşıyor ise telefonunuzu bir Samsung Teknik Servisi’ne götürmeniz gerekmektedir.

Yorum Yapın, Değer Katın: