Samsung Galaxy S8’in Arka Kamerası Hakkında Yeni Söylenti!

0
154
samsung-galaxy-s8-arka-kamera

Samsung’un Galaxy SX serisi için gelenekselleşen lansman zamanına yaklaşıldıkça söylentiler ve sızıntılar her zaman artar. Şu anda şirketin en yeni Galaxy serisi Galaxy S8 için peş peşe söylentiler geliyor. Bu seferki söylenti doğrudan Galaxy S8’in arka kamerası hakkında.

Samsung’un Galaxy S8’in arka kamerasında radikal değişiklikler yapmaya hazırlandığı büyük bir sürpriz değil. Şirketin S8 ile birlikte çift lensli arka kameranın önünü açmayı hedeflediği gelen son bilgiler arasında. Şu anda akıllı telefon pazarında çift lensli arka kameraya sahip olan modellerde geniş açı, optik zum gibi detaylar söz konusu. Samsung’un çift lensli arka kamera ile neleri suancağı ve ne gibi farklılıkları hayatımıza hatacağı merak konusu.

Galaxy S8’in ön kamerası konusunda bazı gelişmeler ortaya çıktı. İddialara göre Galaxy S8’in ön kamerası da oto fokus özelliğini kazanacak. Çözünürlük bazında 2 nesildir 5 MP seviyesinde kalan Samsung’un 2017 yılında duyurusunu yapacağı telefonda çözünürlüğü de yükseltmesi bekleniyor.

Daha önce Galaxy S8’in ön kamerasıyla da ilgili bazı söylentiler ortaya atılmıştı. İki nesildir amiral gemisinde ön kamerayı 5 megapikselde tutan Samsung’un Galaxy S8’de bunu arttırması bekleniyor. Ayrıca ön kamerada oto fokus özelliğinin yer alacağı da yine gelen iddialar arasında.

Samsung’un Galaxy S8’de Qualcomm Snapdragon 830 veya 835 işlemcisi ile birlikte 6 GB RAM ile performans desteklemesi yapması bekleniyor. Ayrıca yerleşik depolama kapasitelerinin 64 GB, 128 GB ve 256 GB olması bekleniyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: