Samsung Galaxy S8’in En Net Görüntüsü Sızdırıldı!

0
415
Samsung-Galaxy-S8

Samsung, geçen yıl ki Note 7 vakasının ardından gelecek olan Galaxy S8 ile akıllı telefon geliri için umut verici bir dönüşümü yaşamayı hedefliyor.

Sızıntılar konusunda attığı tweetlerle güvenilir kaynak olan Evan Blass, Samsung’un 2017 yılında tanıtacağı ilk amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8 modelinin resmi bir basın görseli gibi duran bir fotoğrafı paylaşarak işleri kızıştırdı.

Evan Blass’ın Twitter’da paylaştığı fotoğrafta, ekranın yekpare olduğu net bir şekilde görülüyor. Kıvrımlı OLED ekran ile birlikte yan çerçevelerin hemen hemen kaldırıldığı ve üst ve alt çerçevelerin de minimize edildiğide net bir şekilde fotoğrafta görülüyor. En önemlisi ise, bir süredir konuşulan ana ekran düğmesinin kaldırılması da paylaşılan bu görüntü ile doğrulanıyor.

Fotoğraftaki Galaxy S8’in sağ tarafında bir güç düğmesi yer alıyor. Sol taraftaki ses denetimi düğmesinin altında ise, Samsung’un satın aldığı ve Siri’nin ilk geliştiricileri tarafından geliştirilen şirketin yeni sanal asistanı Bixby’yi etkinleştirmek için ayrı bir düğme konumlandırılmış.

Modelin ekran boyutu fotoğrafta gösterilemiyor ancak Galaxy S8’in Quad HD + Super AMOLED panelinin boyutunun 5.8 inç ile 6.2 inç arasında olması bekleniyor. Samsung, Galaxy S8’in lansman tarihini resmi olarak 29 Mart olarak ilan etmişti.

Galaxy S8’le ilgili diğer ayrıntılar henüz teyit edilmedi ancak S8’in, 10 nanometre FinFET üretim teknolojisine dayanan Samsung’un ilk çipi olan Exynos 9 Serisi 8895 işlemci, 4GB RAM ve en az 64GB dahili depolama alanıyla birlikte 12 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera ile gelmesi bekleniyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: