Samsung Galaxy S8’in Satış Fiyatı Ortaya Çıktı!

3
633
galaxy-s8

Son çıkan sızıntılar ile birlikte Galaxy S8 için hemen hemen her şeyi öğrendik. Son olarak ise Galaxy S8’in satış fiyatı ortaya çıktı.

Samsung, özellikle Galaxy Note 7’de yaşadığı talihsizliklerden dolayı hem eski imajına tekrar kavuşmak hem de kaybettiği yüklü miktarda parayı geri kazanmak istiyor. Bu yüzden Galaxy S8’e bu zamana kadar çıkan telefonlara göre çok daha fazla özen gösteriyor.

Daha önceden paylaştığımız yazımızda, Galaxy S8’in Avrupa ve Amerika‘da 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza ile satılacağını, diğer bir yandan Güney Kore ve Çin‘de ise 6GB RAM ve 128 GB dahili hafıza ile kullanıcılarıyla buluşacağını söylemiştik.

GSM Arena adlı haber sitesinin bir haberine göre Galaxy S8’in 64 GB depolama hafızası modeli 885 dolar, 128 GB depolama kapasiteli modeli ise 943 dolardan satışa çıkacak.

Bu değerlerden yola çıkarak, ülkemizde satışa sunulacak olan Galaxy S8‘in 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasiteli modeli, döviz kuru düşünüldüğünde yaklaşık 3.300 TL oluyor. Diğer bir yandan bu fiyata vergiler de eklendiği zaman fiyat 4000 TL civarına yükselmiş oluyor.

Samsung tarafından Mart ayında New York’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak olan Galaxy S8’in Nisan ayı gibi satışa sunulması bekleniyor. Satışa çıktıktan kısa bir süre sonra ülkemizde de raflarda yerini alacaktır.

3 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: